1 Milyon Yazılımcı eğitimine özel hediye internet

  • admin
  • Mayıs 19, 2020
  • 0

1 Milyon Yazılımcı armağan web paketini alacak. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı amaciyla yayımladığı iletide müjdeyi verdi.

Bakan Albayrak, projeye katılan, portaldan eğitim alan her tek kullanıcıya ek tek web paketi ayrılacağını belirtti. Projeye katılanlara müjdeli havadis Twitter’dan geldi.

1 Milyon yazılımcı armağan web alacak

1 Milyon Yazılımcı projesinin başlamasıyla birlikte iyi tek havadis dahada geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen projede 440 bin 427 kişiye ulaşıldığı belirtildi. Ayrı olarak eğitimler neticeninde 234 bin 800 kişi istihdam amaciyla müracaat yapmış durumda. Yapılan açıklamada, bu kişilere aylık 6 GB ek web kotası verileceği belirtildi. Böylelikle kullanıcılar dahada çok video izleme imkanına sahip olacak.

Açıklamanın devamında, E-Devlet şifresi alamayan ve halihazırda 15 yaşından minik var olan vatandaşlar amaciyla geldi. Bu kişiler amaciyla değişik tek giriş ekranı projede yayına alınmış durumda. dahada evvelce Yalnızca E-Devlet şifresi ile giriş yapma imkanı bulunuyordu.

1 Milyon Yazılımcı armağan web amaciyla bakanimiz Albayrak tarafından paylaşılan tweet şu şekilde.

Diğer istikametten eğitimcilerle katılımcıların canlı oturumlar yapmaya başlayacağı belirtildi. Böylelikle eğitim kapsamında akılda var olan sualleri dolaysiz olarak eğitimi veren kişiye sormak mümkün olacak.

1 milyon istihdam1 milyon yazılımcı1 milyon yazılımcı internet

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir