• Anasayfa
  • >
  • Mobil
  • >
  • 2020’nin ilk yarısında en çok indirilen uygulama!

2020’nin ilk yarısında en çok indirilen uygulama!

  • admin
  • Temmuz 2, 2020
  • 0

En çok indirilen uygulamalar listesi bir kez daha değişti. 2020’nin ilk 6 ayı için hazırlanan bu içerikte şaşırtıcı uygulamalar da yer alıyor. Ayrıca App Store ve Google Play Store için de bir liste hazırlandı.

En çok indirilen uygulamalar belli oldu: 2020 ilk yarı

Bu yılın ilk yarısında mobil uygulamalar sayesinde elde edilen toplam gelir 50 milyar dolara ulaştı. Bu bağlamda geçen yıla göre yüzde 23 oranında bir artış yaşandı. App Store ve Google Play Store ikilisi bu durumdan memnun.

Mobil uygulamalar konusunda çeşitli araştırmalar yapan Sensor Tower, yeni bir rapor hazırladı. Bu raporda COVID-19 salgınının uygulama geliştiricilerine sağladığı fırsatlara da değinildi.

En çok indirilen uygulamalar

Apple Store’un uygulama içi satım alımlardan, aboneliklerden, oyunlardan ve diğer özel uygulamalardan elde ettiği gelirin 32.8 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Bu istatistiğin 2020’nin ilk yarısına ait olduğunu bir kez daha vurgulayalım.

Apple, geçen yılın ilk yarısında 26.3 milyar dolar elde etmişti. Buradan hareketle Apple’ın uygulamalardan elde ettiği gelir seviyesinin yüzde 24.7 oranında arttığı anlaşılıyor. Peki Google Play Store cephesinde son durum ne?

En çok indirilen uygulamalar 2020

Sensor Tower tarafından yapılan açıklamaya göre Google Play’in 17.3 milyon dolar elde ettiği ortaya çıktı. Geçen yılın ilk yarısında uygulamalar sayesinde 14.3 milyar dolar kazanan arama motoru devi, bu yılın ilk yarısında yüzde 21 oranında bir büyüme yakaladı ve gelirini 3 milyar dolar daha yükseltti.

En çok indirilen uygulamalar listesine baktığımızda TikTok uygulamasının birinci sırada olduğunu görüyoruz. 2020 yılının ilk 6 ayında 626 milyon kez indirilen TikTok yazılımını WhatsApp ile Zoom takip ediyor.

En çok indirilen uygulama

İkinci sırada bulunan WhatsApp, Telegram ile olan rekabetinde kazanan tarafta olmaya devam ediyor. Üçüncü sırada yer alan Zoom ise güvenlik açıkları ile uğraşmasına rağmen kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Dördüncü sırada bulunan Facebook’un çatısı altında çalışan Instagram beşinci sırada yer alıyor. Facebook’un mesajlaşma platformu olan Messenger ise altıncı sırada yer alıyor. Snapchat‘i yedinci sırada görüyoruz.

En çok indirilen uygulama 2020

Sekizinci sırada bulunan, Singapur’u temsil eden ve bir video paylaşma platformu olarak hizmet veren Likee’iyi Netflix ve YouTube takip ediyor. Son olarak TikTok ekibinin başarısı da gözlerden kaçmadı.

Hem App Store’da hem de Google Play Store’da en çok indirilen uygulama olmayı başaran TikTok, 1 gün önce Hindistan’da yasaklanmıştı. Kendisinin diğer ülkeler tarafından yasaklanıp yasaklanmayacağı henüz bilinmiyor.

2020 en çok indirilen uygulama2020 en çok indirilen uygulamalarApp StoreApp Store en çok indirilen uygulamaApp Store en çok indirilen uygulama 2020App Store en çok indirilen uygulamalarApp Store en çok indirilen uygulamalar 2020en çok indirilen uygulamaEn çok indirilen uygulama 2020En çok indirilen uygulamalar 2020En çok indirilen uygulamalar 2020 ilk yarıEn çok indirilen uygulamalar listesifacebookgmailGoogle Play StoreGoogle Play Store en çok indirilen uygulamaGoogle Play Store en çok indirilen uygulama 2020Google Play Store en çok indirilen uygulamalarGoogle Play Store en çok indirilen uygulamalar 2020InstagramLikeemessengernetflixsnapchatTikTokwhatsappWhatsapp messengerYouTubezoom

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir