2021 Maserati Ghibli İnceleme

  • admin
  • Temmuz 10, 2021
  • 0

Maserati severlerin son gözdesi olan 2021 model Ghibli, piyasaya çıktığı günden itibaren yoğun ilgi görüyor. Keskin çizgileri ile İtalyan estetikliğini her boyutuyla yansıtan Ghibli, sürücü koltuğuna oturanlara unutamayacakları bir sürüş deneyimi yaşatıyor.

 

Motor, Şanzıman ve Performans

 

2021Maserati Ghibli’nin kaputunun altında 580 beygir gücünde ve 2 adet V8 ile güçlendirilmiş bir motor bulunuyor. Genel olarak arkadan itiş sistemiyle çalışan araçta, opsiyonel olarak dört tekerden çekiş sistemi olarak da bilinen Q4 seçilebiliyor. Her iki türde de 8 ileri şanzıman ile kontrol edilen Ghibli, 0’dan 100 kilometre hıza ortalama 5 saniyede ulaşabiliyor. Ancak yine de bu konuda uluslararası bağımsız kuruluşların yapmış olduğu bir değerlendirme olmadığı için net bir şey de söylememek gerekiyor.

 

İç Mekân Özellikleri

 

2021 model Maserati Ghibli hem sürücü koltuğunda hem de yolcu koltuğunda oturanlara büyük bir haz sunuyor. Geniş iç yapısıyla içine girildiği ilk andan itibaren rahatlama hissi sunan Ghibli’nin iç kısmında konforu desteklemek için çok sayıda detay bulunuyor. Ancak iç kısımda yer alan kapı üstü pencere tuşları ile ışık kontrol kumandalarının özgün olmadığı, başta Jeep Cherokee olmak üzere çeşitli araçlardan alıntılar yapıldığı yönünde uzman eleştirileri de bulunuyor.

 

Güvenlik ve Sürücü Destek Sistemleri

 

Kısa sürede hızlanmaları ve yüksek hızda seyretmeleri dolayısıyla performans araçlarının güvenlik donanımları genellikle yetersizdir. Ancak 2021 Maserati Ghibli, bu algıyı değiştirmeyi başarıyor. Bağımsız uluslararası test kuruluşları tarafından yapılan çarpışma testleri başta olmak üzere çok sayıda güvenlik testinden iyi sonuçlar elde eden Ghibli, far ve sürücü destek sistemlerine dair testlerin de tamamlanmasıyla birlikte Top SafetyPick unvanını almaya hazırlanıyor. Araçta yaya algılama, acil fren, şerit takip ve yarı otonom sürüş gibi pek çok destek sistemi bulunuyor.

 

Bilgi, Eğlence ve Bağlantı

 

Maserati’nin daha önceki modellerinde olduğu gibi Ghibli de 10,1 inç büyüklüğünde full dokunmatik multimedya bir ekran taşıyor. 8 hoparlörlü bir ses sisteminin yanı sıra daha hassas müzik zevkleri için özel olarak tasarlanmış 2 premium ses sistemi de araçta yer alıyor.

Kaynak  :https://garlib.com/

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir