3D yazıcıdan çıkan tek parça elektrikli bisiklet!

  • admin
  • Temmuz 14, 2020
  • 0

Silikon Vadisi merkezli Arevo bisiklet yarisi dünyasında bilinen tek marka değil. Ancak, şirket “dünyanın ilk” 3D baskılı tek gövdeli elektrikli bisiklet Superstrata Ion amaciyla kompozit imalatı ve 3D baskı konusundaki uzmanlığını kullanıyor.

Arevo’nun tertemiz oluşturulan Superstrata markası altında iki tertemiz model piyasaya sürüldü. Superstrata Terra çeşitli sürüş stilleri amaciyla hususi olarak inşa edilebilen tek bisiklet yarisi olarak karşımıza çıkarken, bizi ilgilendiren model: Superstrata Ion.

3D yazıcıdan çıkan Superstrata Ion, 3999 dolar ücrete sahip!

252 Wh pile sahip var olan bisiklet yarisi takriben 95 kilometre menzil sunuyor. nihayet vakitlerde üretilen bisikletlerdeki çok sayida parçadan kaynatılan gövdenin aksine, bu bisikletin gövdesi termoplastik kargon fiber ve tek parçadan oluşuyor.

Superstrata, termoplastik malzemelerin kullanımının bisikleti darbelere karşı dayanıklı vaziyete getirdiğini ve bunun için karşın oldukça hafif olmasını sağladığını belirtiyor. Bu kapsamda bisiklet yarisi Yalnızca 10 kilogram ağırlığında.

İçin içinde 3D baskı olduğu amaciyla maliyetler yükseliyor ve çaba gerekiyor. ama Superstrata CEO’su Sonny Vu dayanıklı ve hafif tek gövdeye sahip olan, kişiye hususi olarak tasarlanan tek bisiklete ekstra paralar ödemeyi onay eden müşterileri amaç aldıklarını vurguluyor.

Müşteriler ölçüleri gönderiyor ve bisikletin gövdesi 3D yazısı kullanılarak üretiliyor. Her tek üretimin takriben 10 saat sürdüğü belirtilirken, şirket 250 bine civarindan inanilmaz kombinasyon oluşturabileceğini belirtiyor.

 Superstrata Ion elektrikli bisiklet yarisi ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Arevoelektrikli bisikletSuperstrata Ion

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir