6 kameralı Samsung telefon patenti ortaya çıktı!

  • admin
  • Haziran 17, 2020
  • 0

Samsung, bu sıralar Galaxy Note serisinin yeni üyesi Note 20 ile gündemdeyken, bugün de dikkat çekici bir sızıntı geldi. Önümüzdeki ay Galaxy Note 20 ve Galaxy Tab S7 Plus‘ı sunmaya hazırlanan şirket, 6 kameralı yeni bir telefon patenti ile gündemde. İşte 6 kameralı Samsung telefon patenti ve detayları!

6 kameralı Samsung telefon patenti sızdırıldı!

Samsung bu sıralar Galaxy Note serisinin yeni üyesi ile gündemde kalmaya devam ederken, bugün dikkat çekici bir telefon patenti ortaya çıktı. 6 kameralı ve dönen kameralarla donatılmış bu yeni telefon patenti dikkatleri üstüne toplayacak gibi duruyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi’ne yapılan 55 sayfalık patent başvurusunun ardından geçtiğimiz hafta sonu onaylanan patent, LetsGoDigital tarafından ortaya çıkartıldı. Patent görselleriyle de birlikte, 6 kameralı telefon hakkında da oldukça fazla detay belli oldu.

6 kameralı Samsung telefon patenti sızdırıldı! - ShiftDelete.Net(2)

Ortaya çıkan sızıntılara göre, bu beklenen telefon odak uzaklığı 28 mm olan bir telefoto lens ile birlikte 5 geniş açılı kamera sensörü barındıracak. Bir LED flaş ile de kamera kurulumu tamamlanacak. Dikkat çeken en önemli şey ise iki kamera sensörünün dönerek daha büyük bir görüş açısına sahip olabilecek olması.

6 kameralı Samsung telefon patenti sızdırıldı! - ShiftDelete.Net(1)

İkili kameralardaki dönüş açısı ile kullanıcıların bokeh efektli panoramik görüntüler elde edebileceği düşünülüyor. Ayrıca zayıf ışık koşullarında bile oldukça iyi fotoğraflar ve daha yüksek dinamik aralığı yeni kamera kurulumunun avantajı olacak.

Önümüzdeki günlerde yeni kamera kurulumunun detaylarının ve faydalarının daha da netleşmesi bekleniyor. Patentle ilgili yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

6 kameralı akıllı telefon6 kameralı Samsung telefon6 kameralı Samsung telefon patenti6 kameralı telefon6 kameralı telefon patenti

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir