ABD Başkanı Trump, TikTok için kampanya başlattı

  • admin
  • Temmuz 19, 2020
  • 0

Geçtiğimiz haftalarda veri sızıntısı skandalı ile gündeme gelen TikTok, Hindistan’da engellenmişti. Kullanıcıların kişisel bilgilerini sızdıran uygulama amaciyla bu sefer de AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ harekete geçti. ABD Başkanı Donald Trump, TikTok yasağı amaciyla kampanya başlattı.

ABD Başkanı Donald Trump, TikTok yasağı amaciyla kolları sıvadı

TikTok ve ani çok Çin menşeili uygulamanın veri sızıntısı skandalından ardindan Bir takım ülkeler tahkikat başlatmıştı. Türkiye’nin de tahkikat açtığı uygulama, Hindistan’da yasaklandı.

Skandalın çıkması derhal peşinden Instagram tertemiz özelliğini duyurdu. TikTok kullanıcılarını hedef alan Instagram, Reels özelliğini yakın vakitte kullanıma açacağını açıkladı. Şirket, bu sayede kaybettiği kullanıcıları tekrar kazanmayı hedefliyor.

Trump, TikTok yasağı amaciyla kampanya başlattı

Uygulamanın en çok kullanıldığı ülkelerden biri var olan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Daha tek yaptırım uygulamadı. ama Trump idaresi uygulamanın yasaklanması amaciyla yasamsal medya uygulamalarında reklam kampanyası başlattı.

18-64 ıslak arası kitleyi hedef alan reklamlar kullanıcıları imzasini kampanyasına yönlendiriyor. Ayrı olarak kullanıcıların kampanyayı imzalayabilmek amaciyla telefon numarası, e-posta benzeri kişisel bilgilerini girmesi isteniyor.

Bazı AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yurttaşları yapılan kampanyayı eleştirirken bazıları ise bu yasağı desteklediklerini açıkladı. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Dışişleri Bakanı Michael Pompeo vatandaşlarına bu uygulamayı indirmemelerini öneri etti.

Ülkemizde açılan tahkikat ve yaptırımlar ile alakalı Daha ayrıntılı tek bilgi yer almıyor.

ABD TikTok yasağıtiktok kampanyasıtiktok yasağıTrump Tiktok yasağı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir