• Anasayfa
  • >
  • Otomobil
  • >
  • Almanya’dan benzinlikler için elektrikli otomobil adımı

Almanya’dan benzinlikler için elektrikli otomobil adımı

  • admin
  • Haziran 5, 2020
  • 0

Dünya genelinde kullanım oranı gittikçe yükselen elektrikli otomobiller amaciyla mühim tek karar geldi. Almanya, elektrikli otomobiller için bütün benzinliklere altyapı kurulumuna başlayacak. Elektrikli araçların kullanımı yaygınlaştırmak istek eden ülke, teşvik edici adımlar atıyor.

Egzoz emisyonu salınımını sıfıra indiren ve dahada ahenk gösteren fiyatla enerji tüketimi sağlayan elektrikli otomobiller amaciyla dünyanın Bir hayli kisminda hususi çalışmalar yapılıyor. Almanya da kendisinin toprakları içindeki bütün yakit istasyonlarında adım atacak.

Almanya elektrikli otomobiller amaciyla şarj istasyonlarını büyütüyor

Reuters tarafından hazırlanan tek raporda, Almanya genelinde bulunan yakit istasyonları amaciyla tek proje alana çıktı. Rapora göre Alman devleti halihazırda işletilmekte var olan bütün istasyonlar amaciyla elektrikli otomobillere şarj hizmeti sunulmasını istedi. Ülke, elektrikli otomobillerin tek dezavantajı var olan şarj noktası eksikliğini böylelikle gidermeyi amaçlıyor. Bu öneri, ülkenin 130 milyar avro değerindeki ekonomi iyileştirme paketinde bulunuyor.

Halihazırda memleket genelinde 27.700 ev şarj istasyonu olduğu Reuters tarafından belirtiliyor. tertemiz atılan hamleyle birlikte bu sayının 70.000 üstüne çıkarılması amaçlanıyor. 2018’de ise sahip olunan şarj noktasının 21.000 civarında olduğu söyleniyor. bu yüzden hedeflenen şarj istasyonu sayısının kolayca yakalanmayacağı söyleniyor.

almanya elektrikli arabalar

Öte yandan, alınan kararla ev batarya alımındaki teşvik 3.000 avro iken iki katı var olan 6.000 euro’ya çıkarıldı. Alınan toplaminda yardımlar ve teşviklerle birlikte satın alım yapan kişiler 9.000 avro civarindan tek desteğe sahip oluyor.

Almanya elektrikli otomobiller ile enerji tasarrufu sağlamak ve egzoz emisyon salınımı değerlerini düşürmek istiyor. Bilinen dahada evvelce belli yaşın üstündeki dizel araçlar, çok emisyon değerleri hasebiyle trafikten men edilmişti.

almanyaalmanya elektrikli arabalaralmanya şarj istasyonlarıelektrikli arabalarelektrikli otomobilelektrikli otomobiller

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir