Amazon, macOS kararıyla yazılımcıları sevindirecek

  • Aralık 2, 2020
  • 0

Önde gelen bulut sistemleri sağlayıcısı Amazon, macOS amaciyla geliştiricileri sevindirecek adım attı. Gelen habere göre Windows ve Linux kullanımını bulut üzerinden yapabilen kullanıcılar, Apple tarafı amaciyla de destek kazanacak.

AWS olarak isimlendirilen Amazon Web Services, hayat genelinde bulut tabanlı sunucu ve yazılım desteği sunuyor. Bir hayli geliştirici ve firmanın seçenek ettiği AWS, kullanıcılara fiyatsız deney imkanı da sunuyor.

Amazon hizmetlerinde macOS da olacak

Amazon tarafından yapılan duyuruda, Intel Core i7 işlemcili EC2 Mac Mini sisteminin kullanıma alındığı belirtildi. Bu da iPhone, iPad, Mac, Apple Watch ve Apple TV benzeri platformlara geliştirmelerin artmasını sağlayacak. Zira bu sistemlere ait yazılımlar Yalnızca macOS üzerinden yapılabiliyor. Bir hayli yazılımcı da Mac sahibi olmadığı amaciyla Android geliştirmeye odaklanıyordu.

Amazon sunucularından kullanılan var olan macOS özelliklerinde 6 çekirdekli i7 işlemci, 3.2 GHz esas çalışma hızı ve 4.6 GHz turbo boost hızı bulunuyor. Bununla birlikte 32 GB RAM de kullanıcıları bekliyor. tertemiz tek Mac satın almaktansa, sunucu üzerinde yapılacak işlemlerin dahada ahenk gösteren ücret olacağı belirtiliyor.

Apple tarafından yapılan lisansla EC2 Mac bulut sunucularının 24 saat süreyle çalıştırılabileceği aktarıldı. Bununla birlikte kullanıcılar Amazon Virtual Private Cloud, Amazon Elastic Block, Amazon Elastic Load Balancer vb. benzeri sistemleri kullanabilecek.

2021 seneninde ise Apple M1 işlemcili Mac Mini modellerinin Amazon’da kullanılacağı belirtliyor.

amazonamazon macamazon macosmac

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir