AMD Radeon Navi 21 ve Navi 22 özellikleri sızdırıldı

  • Eylül 27, 2020
  • 0

Ekim ayına yaklaşmamız ile birlikte, tertemiz AMD Radeon ekran kartları amaciyla de tarih yaklaşmaya başladı. 28 Ekim‘de tanıtılacak var olan ekran kartları, Bir hayli değişikliğe de ev sahipliği yapacak. Geliştirilmiş tek TSMC yapımı 7 nm litografi ile gelen ekran kartları, donanım destekli ışın izleme teknolojisine de yer verecek. nihayet gelen sızıntılara göreyse, AMD Radeon Navi 21 ve Navi 22 özellikleri belli oldu.

NVIDIA’nın RTX 3000 serisi ile ugras olacak ekran kartları, piyasaya iddialı tek giriş yapmayı hedefliyor.

AMD Radeon Navi 21 ve Navi 22 teknik nitelikleri sızdırıldı

AMD’nin 28 Ekim’de düzenleyeceği organizasyon yaklaşırken, Navi 21, 22 ve 23 ekran kartları ile alakalı da Bir takım detaylar alana çıktı. Videocardz tarafından sızdırılan bilgiler, çok fazla olasılıkla gerçekleri yansıtıyor. MacOS’da bulunan sürücülerden ters mühendislik vasıtasıyla oluşturulan bilgiler, Bir hayli teknik ayrıntısı da alana çıkardı.

AMD’nin tertemiz ekran kartları, en hatri sayilir büyüklükte farklığı ışın izleme teknolojisi ile yapacak. PlayStation 5 ve Xbox Series X / S modellerinde de tertemiz AMD ekran kartları kullanılmıştı. AMD Radeon Navi 21 özellikleri ise dikkat çekiyor. 5120 grafik çekirdeğine ev sahipliği yapan ekran kartı, 2.2 GHz saat hızına ve 22.5 TFLOP hesaplama gücüne sahip. 16 GB VRAM ile birlikte gelen ekran kartı, 4K çözünürlükte oyun deneyimi amaciyla oldukça yeterli. ama AMD, NVIDIA ile rekabet etmek istiyorsa 29.8 TFLOP gücündeki RTX 3080‘e mukayese et RX 6900 XT amaciyla iyi tek ücret politikası seçenek etmeli.

Amiral gemisinin kardeşi AMD Radeon Navi 22 özellikleri de belli oldu. 2.5 GHz saat hızına sahip ekran kartı, 12.8 TFLOP gücünde. 2560 çekirdek ile gelen ekran kartı, Xbox Series X’ten belli tek süre dahada güçlü. 4K oyun deneyimi amaciyla yeteri civarindan sayılan Navi 22’nin 12 GB VRAM ile gelmesi bekleniyor.

Son olarak tek istikametten en minik kardeş Navi 23’ün 2048 çekirdek ile geleceği sızdırıldı. Navi 23’ün saat hızı ve toplaminda gücü ile alakalı ise Daha tek bilgi yok.

Uzmanların çoğuna göre AMD, iyi tek ücret politikası ile NVIDIA’ya karşı rekabet edebilir. ama AMD’nin, tek vakit evvel DLSS alternatifi tek teknolojiye ihtiyacı var benzeri gözüküyor.

AmdAMD Navi ekran kartlarıAMD RadeonAMD Radeon Navi 21 özellikleriAMD Radeon Navi 22 özellikleri

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir