Android’e gelen iPhone özelliği için yeni gelişme!

  • Aralık 4, 2020
  • 0

Apple AirDrop rakibi var olan Google’ın dosya paylaşım uygulaması Android Nearby Share, veyahut Yakınındakilerle Paylaş, şimdi de tertemiz tek kalite ile karşımıza geliyor. iPhone modellerinde 2011’den   beri bulunan AirDrop’un benzeyen var olan uygulama, tertemiz yetenekler kazanıyor benzeri görünüyor.

Nearby Share şimdi de Google Play amaciyla geliyor

Google, Android 6.0 ve üstü versiyonlarda kullanılan Yakındakilerle Paylaş dosya paylaşımı şimdi de Google Play amaciyla getirmeye hazırlanıyor. Şu vakit deney aşamasında var olan bu kalite ise şöyle çalışacak:

Google Play üzerinden, profilinize girdikten sonra, Uygulamalarım ve Oyunlarım sekmesini açacaksınız. Sonrasında ise uygulama ve oyunlarınızın üstüne basıp, Yakınındakilerle Paylaş dediğiniz anda, uygulama veyahut oyun seçtiğiniz cihaza gönderilecek. AirDrop rakibi bu uygulamayı kullanmak amaciyla konum, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantınızın açık olması gerekiyor.

nearby share, yakınındakilerle paylaş, airdrop rakibi

Google, Android Nearby Share için Google Play desteği ile birlikte, aileniz ve arkadaşlarınıza kolayca oynadığınız oyun ve uygulamaları göndermeniz mümkün olacak. Şu vakit amaciyla Android 6.0 dışında bu özelliğin kullanılması amaciyla telefonunuzun nasıl teknik detaylara sahip olması ile alakalı tek bilgi alana çıkmış değil.

Bildiğiniz benzeri uygulama, Ağustos ayından beri ülkemizde de kullanılabiliyor. AirDrop ile eş şekilde çalışan bu özelliği kullanarak dosya paylaşımı uygulamak istediğinizde, etrafınızda bulunan Android cihazla taranıyor. ama başka cihazın  bulunabilmesi amaciyla de Wi-Fi, Bluetooth ve konum bilgilerinin açık olması gerekiyor.

Cihazı seçtikten sonra, karşı tarafa tek onay gönderiliyor. Bu onay sonrasında ise dosya aktarma işlemi başlamış oluyor. ama dosya aktarımında kolayca gerçekleşen bu aktarımın uygulama ve oyunlar amaciyla ne civarindan uzunca süreceği henüz belli değil.

airdropAirDrop Androidairdrop rakibiandroid nearby sharedosya paylaşımıiPhone özelliğinearby shareyakınındakilerle paylaş

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir