Apple Çin’deki üretimini azaltmaya başladı

  • admin
  • Mayıs 22, 2020
  • 0

Apple’ın bir süredir tartışılan Çin’den farklı ülkelerdeki üretim süreci ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Bazı kullanıcıların paylaştığı görseller ile birlikte Apple’ın Çin dışı üretim sürecine başladığı ortaya çıkmış oldu. İlk olarak da anlaşıldığı kadarı ile AirPods Pro üretim yeri ile ilgili değişiklik yapılmış.

AirPods Pro üretim yeri Vietnam’a taşındı

Apple’ın yeni nesil kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro’nun güncel versiyonunu satın alan bazı kullanıcıların dikkatini, şarj ve taşıma kutusunda yer alan üretim yeri farklılığı çekti. Buna göre kutu üzerinde Çin’de birleştirildiği değil, Vietnam’da birleştirildiği ifadesi yer alıyor.

airpods pro üretim yeri

Apple’ın büyük ölçüdeki üretimleri, Çin kapsamında gerçekleştiriliyor. Bir süredir de sadece Çin’deki üretim ile yetinilmemesi, farklı ülkelerde de üretim sürecine başlanması gerektiği yönünde açıklamalar bulunuyordu. iPhone da bu süreçte ismi geçen ürünlerden oluyordu. Bazı iPhone modellerinin Hindistan’da üretilmesi yönünde de bilgiler açıklanmıştı.

Samsung iPhone 12 üretimi için hazırlanıyor

Samsung iPhone 12 üretimi için hazırlanıyor

Samsung yeni iPhone 12 ekranı üretimi için hazırlanmaya başlıyor gibi görünüyor. İşte yeni iPhone 12 ekranı hakkında detaylar!

Nitekim yeni örnek de AirPods Pro üretim yeri oldu. Ancak tamamıyla üretimin Vietnam tarafına çevrildiğini söylemek doğru olmayacaktır. Çin’de de üretimler eş zamanlı olarak devam ediyor gibi görünüyor. Anlaşıldığı kadarı ile üretim iki farklı ülkeye çıkartılmış oldu. Apple’ın bu haberler ile ilgili yorum yapmadığına da dikkat çekiliyor.

Bu değişikliklerin pandemi sebebi ile mi yoksa daha çok Çin ve Amerika arasındaki ticaret mücadelesi ile mi ilgili olduğu konusundaki soru işaretleri devam ediyor. İlerleyen dönemlerde bu konuda yeni bilgiler paylaşılmaya devam ediyor olacaktır.

airpodsAirpods Proairpods pro üretim yeriAppleapple airpodsApple AirPods Pro

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir