• Anasayfa
  • >
  • Teknoloji
  • >
  • Apple Music HiFi internetlerinizin düşmanı olacak!-detaylar haberde

Apple Music HiFi internetlerinizin düşmanı olacak!-detaylar haberde

  • Mayıs 16, 2021
  • 0

Spotify’da bulunan HiFi abonelikleri yakında Apple Music uygulamasına da gelecek. tek müddettir bu mevzu ile alakalı sızıntılar alana atılırken, bu sefer Android sürümünde yayınlanan beta sürümünde bütün detaylar açığa çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan iOS 14.6 Beta güncellemesinde Apple Music amaciyla HiFi desteğinin geleceğine değin kodlar keşfedilmişti. bu erken ise Apple Music uygulamasının Android sürümünde kayıpsız seslerin olduğunu gösteren tek sıra özelliğin test edildiği alana çıktı. bütün bu sızıntılar, Apple’ın yakında HiFi hizmetini piyasaya süreceğini gösteriyor.

Apple Music HiFi kayıpsız sesler sunacak

Apple’ın müzik uygulaması şu anda çok kalite ve az veri kullanımı olmak üzere iki seçenek sunuyor. Bu seçenekler ile Wi-Fi’nin olmadığı yerlerde uygulamanın dahada az veri kullanması amaciyla ”veri tasarrufu” özelliğini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte yakın vakitte çok kaliteli sesler içinde tertemiz tek işlev eklenecek.

Apple Music HiFi desteğine yakında kavuşacak

Apple Music Android 3.6 sürümünde keşfedilen bilgiler, tek sonraki günlerde çok kaliteli ses akışı ve indirme seçeneklerinin geleceğini gösteriyor. Bu kalite ile alakalı bütün sızıntılar ardı ardını kovalamaya ayni ritimde devam ederken şimdi ise, uygulamanın ne civarindan veri ve depolama alanı kullanabileceğini gösteren tertemiz veriler alana çıktı.

Öncelikle kayıpsız ses dosyalarının, Özgün dosyanın her detayını gizlediğini belirtmekte yarar var. Dolayısıyla web tüketiminin eskiye nazaran iki kat artacağını kolayca söyleyebiliriz.

Örneğin kayıpsız ses dosyaları amaciyla 10 GB alan takriben olarak; 3000 çok kaliteli şarkı, 1000 kayıpsız şarkı, 200 ise çok çözünürlüklü kayıpsız şarkı depolayabilir. çok ses ile çalınan kayıpsız şarkılar, gördüğünüz benzeri 10 GB alanda Yalnızca 200 adet şarkıyı içinde barındırabiliyor.

Veri tüketimi açısından ise üç dakikalık kayıpsız şarkının 145 MB veri harcayacağı söyleniyor. Bu da mobil veri kullanan tek kişi amaciyla netlikle dezavantaj olacaktır. çünkü ani çok şarkıyı üs üstüne dinlemeye kalktığınızda web paketinizden hayli veri harcanacaktır. ama WiFi kullanılan tek ortamda bu özellikten yararlanabilirsiniz.

Apple’ın Müzik uygulaması yakında bu özelliği; hemide iOS, ayni vakitte da Android platformu amaciyla getirecek. Her iki tarafta İhtiyaç duyulan abonelikler ile en iyi şarkı Tecrübenini kullanıcılara sunacaktır.

Android HiFiapple musicApple Music HiFikayıpsız şarkı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir