Apple’dan düşündüren gizlilik reklamı!

  • Eylül 3, 2020
  • 0

Veri gizliliği ile alakalı kullanıcıların güvenini galip gelen ve iOS 14 ile konumu net göstermemek başta olmak üzere Bir hayli tertemiz saklılık özelliğini kullanıcılarla çikarmaya hazırlanan Apple tertemiz tek reklam filmi ile karşımıza çıktı.

Apple saklılık reklamı ile karşımızda: Aşırı Paylaşım!

Reklama yakından baktığımızda, saklılık ile alakalı yapılan hataların eğlenceli tek şekilde canlandırıldığını görüyoruz. Hiciv tarzından yararlanılan reklamda, kişisel verileri herkesin içinde düşünmeden söyleyen yurttaslar gösteriliyor.

Safari  – “Boşanma avukatı bulmak amaciyla sekiz siteye baktım.”
Arka plan: Safari, yolunuza çıkan izleyicileri ortadan kaldırır. Akıllı Takip Önleme özelliği, sizi tek siteden diğerine izleyen reklamverenleri durdurmaya muavin olur.
Apple Harita – “Evim buraya 300 metre uzaklıkta.”
Arka plan: Harita uygulaması, verilerinizi Apple ID’nizle ilişkilendirmez ve Apple gittiğiniz yerlerin geçmişini tutmaz.
“Tüm hesaplarımın şifresi…”
Arka plan: Kredi ve banka kartı numaralarınız Apple tarafından gizlenir ve Apple, sizinle ilişkilendirilebilecek işlem bilgilerini saklamaz.
Apple Sağlık
“Kalp atış hızım şu anda 150, 151, 152, şimdi tekrar 150 oldu.” – art plan: sağlık uygulamasının hangi verileri alabileceğini ve bu verilerin kimlerle paylaşılacağını siz denetim edersiniz. Telefonunuz parola, Touch ID veyahut Face ID ile kilitliyken sağlık uygulamasındaki bütün sağlık ve fitness verileriniz şifrelenir. watchOS ve iOS’in en tertemiz sürümlerini kullanıyorsanız ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiyseniz sağlık ve aktivite verileriniz Apple’ın okuyamayacağı tek şekilde yedeklenir.
Safari
İnternette gezinme deneyimi hızlı, kuvvetli ve saklı olmalı. iOS 14 sayesinde Safari şimdi her vakitkinden çok dahada hızlı ve yetenekli. Üstelik gizliliğinizi korumanıza muavin olacak tertemiz yollara da sahip.
Dünyanın en hızlı cep telefonu tarayıcısı Safari, ziya hızındaki JavaScript motoru sayesinde Android işletim sistemindeki Chrome’a mukayese et iki kata civarindan dahada hızlı JavaScript performansı sunuyor.
Safari, parolalarınızın veri ihlaliyle ele geçirilmediğinden emin olmak amaciyla kayıtlı parolalarınızı emniyetli tek şekilde denetim ediyor. Bunu yapabilmek amaciyla kuvvetli kriptografi tekniklerini kullanarak parolalarınızın türevlerini ele geçirilmiş parolalardan oluşan tek listeyle itinali olarak karşılaştırıyor. Karşılaştırma işlemi, parola bilgilerinizin Apple dahil kimseye açıklanmadığı emniyetli ve saklı tek metotla yapılıyor. Ayrı olarak kullandığınız bir parola güvenli değilse Safari sizi uyarıyor.
Gizlilik Raporu
Şimdi web sitelerinin gizliliğiniz ile alakalı nasıl devinim ettiğini dahada iyi tanimlamak amaciyla Gizlilik Raporu düğmesine dokunmanız yeterli.
Apple ile Giriş Yap özelliği
Uyumlu uygulamalarda oturumu açarken Apple ile Giriş Yap özelliğine kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. böylelikle sahip olduğunuz hesabı kullanmaya ayni ritimde devam ederken takip faktörüz koşul olan parola sayısını azaltıyorsunuz.
 
App Store’a eklenen gizlilik bilgileri
Şimdi App Store’dan uygulama indirmeden evvel her tek uygulamanın saklılık şartlarını dahada da iyi anlamanızı sağlayan bilgilere ulaşabiliyorsunuz.
Kayıt göstergesi
Bir uygulama mikrofonunuzu veyahut kameranızı kullanırken ekranınızın üst bölümünde tek gösterge beliriyor. Ve denetim Merkezi’nde rastgele tek uygulamanın nihayet vakitlerde onları kullanıp kullanmadığını görebiliyorsunuz.
Yaklaşık konum
Yerel haberler veyahut sema vaziyeti benzeri uygulamaları kullanırken tam konumunuz adina takriben konumunuzu paylaşabiliyorsunuz.

Appleapple gizlilikgizlilik reklamı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir