Apple’dan Windows’a yeni uygulama geliyor

  • admin
  • Temmuz 14, 2020
  • 0

Önde gelen teknoloji firmalarından olan Apple, Windows için yeni uygulama geliştiriyor. Geliştirdiği yazılımları macOS modellerine odaklanarak geliştiren firma, daha fazla kullanıcının kullanabileceği bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Uygulamanın, Microsoft Store aracılığıyla Windows kullanıcılarıyla buluşacağı belirtiliyor. Şu anda iTunes da aynı mağaza üzerinden Windows kullanıcılarına sunulmuş durumda. Gelecek olan yeni uygulamaya dair bilgiler geçen sene de ortaya çıkmıştı.

Apple, Windows için yeni uygulama geliştiriyor

Geçtiğimiz sene bir iş ilanında, Apple tarafından Windows odaklı bir yazılım geliştirmek için yazılım mühendisi arandığı ortaya çıkmıştı. LinkedIn aracılığıyla yayınlanan bu ilanda gelecek nesil medya uygulamaları çalışmalarında yer alacak geliştirici aranmıştı. İlanın devamında, Evrensel Windows Platformu deneyimi, API bilgisi, Windows 10, Xbox One vce HoloLens odaklı çalışama bilgileri yer alıyordu.

Bunun ardından Apple tarafından Windows odaklı yeni uygulama geliştirilmesiyle birlikte, yeni uygulamada iTunes’un sahip olduğu özelliklerden daha fazlasının gelmesi bekleniyor. Uygulamada Apple Music, Apple TV+, Podcast, Books gibi uygulamalar bir arada olabileceği belirtiliyor. Böylelikle Apple tarafından geliştirilen medya uygulamalarının tek çatı altında kullanıcılarla buluşması sağlanmış olacak.

apple windows yeni uygulama

Şu anda Windows için geliştirilen resmi Apple uygulaması olacak iTunes bulunuyor. Uygulama 2018’den bu yana Microsoft Store aracılığıyla kullanıcılarla buluşuyor. Bu uygulama üzerinden iPhone ve iPad cihazların yönetimi gerçekleştiriliyor.

AppleApple Windowsapple windows uygulamasıapple windows yeni uygulaması

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir