Apple’ın yeni etkinliği 10 Kasım’da: ‘Bir şey daha var’

  • Kasım 3, 2020
  • 0

“One More Thing” başlıklı davet, Apple’ın donanım etkinliklerinin nihayetinde nihayet tek ürünü duyurma alışkanlığına değin tek gönderme niteliğinde. Tanıtım 10 Kasım’da saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

Bu sene düzen eden 3. mahsul lansman etkinliği var olan bu etkinlikte Apple Watch veyahut iPhone adina Mac bilgisayarların tanıtılması bekleniyor. Apple haziran ayında bilgisayarları amaciyla Intel’e var olan bağlılıklarını bitirme yerine “Apple Silikon” isminde tek işlemci kullanmaya başlayacağını açıklamıştı. 10 Kasım’da gerçekleştirilmesi tasarilanan bu etkinlikte bu ürünlerin evvel versiyonunun alana çıkması bekleniyor. Ayrı olarak evvel ürünün MacBook olacağı olasılık ediliyor.

Bu tertemiz işlemcinin Yalnızca MacBook’ta değil iMac bilgisayarlarında da olacağı belirtiliyor, masaüstü bilgisayarlar amaciyla verilen tarih ise 2021 senesi evvel çeyreği olarak gösteriliyor. Masaüstü ürünler amaciyla işlemcinin isimi A14T olacak.

Apple; iPhone, iPad ve Apple Watch benzeri başka ürünleri amaciyla hususi işlemciler geliştiriyor ve bunu Mac amaciyla yapmak, Apple’ın bütün ürünlerinde dahada çok tutarlılık sağlamasına destur verebilir. Apple CEO’su Tim Cook, Haziran ayında WWDC’de yaptığı tek sunumda, “Geleceğe baktığımızda, Bir takım mükemmel tertemiz ürünler düş ediyoruz ve kendisinin hususi silikonumuza geçiş, onları yasama geçirmemizi sağlayacak şeydir” demişti.

10 Kasım Apple iPad iPhone işlemci
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir