• Anasayfa
  • >
  • Otomotiv
  • >
  • Aprilia Shiver 900 Türkiye’ye geliyor ama sınırlı sayıda

Aprilia Shiver 900 Türkiye’ye geliyor ama sınırlı sayıda

  • Ağustos 29, 2020
  • 0

Aprilia, Shiver 900’ü yenilediği nitelikleri ve nihayet teknolojiye uyarladığı donanımlarıyla birlikte yollarla buluşturdu. 2007 seneninde Ride-by-Wire gaz kelebeği elektroniği idarenine sahip evvel seri imalat motosiklet olarak dikkatleri çeken Shiver 900, geçirdiği evrim ve yarış dünyasından tasima edilen teknolojisiyle motosiklet tutkunlarına tertemiz deneyimler yaşatmayı hedefliyor. Aprilia Shiver 900, ülkemizde sınırlı sayıda 82 bin 900 TL’lik fiyatıyla satışa sunuluyor.

2007 seneninde Ride-by-Wire gaz kelebeği elektroniği idarenine sahip evvel seri imalat motosiklet olarak dikkatleri çeken Shiver 900, geçirdiği evrim ve yarış dünyasından tasima edilen teknolojisiyle motosiklet tutkunlarına tertemiz deneyimler yaşatmayı hedefliyor.  Shiver 900 özellikle ortada devirlerde kullanıma sunulan çok tork seviyesi, dahada acele hızlanma ve faik dönemeç performansını sağlıyor. 6.500 d/d’da 90 Nm torku kullanıma sunan motor 95 HP güç üretiyor. Debriyaj bileşenleri ise 900 cc’lik motora ahenk gösteren olarak tekrar tasarlanırken, debriyaj kolundaki yük %15 dahada da azalıyor.

Shiver 900’de sürüşle alakalı bilgiler, 4,3 ‘ büyüklüğündeki TFT ekran üzerinden soföre iletiliyor. Işık sensörlü ekranda; devir, hız, seçilen vites göstergeleri, soğutma suyu, sema sıcaklığı, seçilen motor haritası modu ve saat benzeri veriler net tek şekilde okunabiliyor. Gidonun sol tarafındaki kumanda koluyla menü içinde gezilerek; kilometre sayacı, sürüş mesafeleri ve yakıt tüketim verileri benzeri parametreler ayarlanabiliyor. Opsiyonel olarak gelişmiş akıllı telefon entegrasyonu sunan APRILIA MIA sistemi ise; telefon arama ve çalan müzik bilgileri, navigasyon ve rota yönlendirmeleri, Aprilia servis merkezi konumları benzeri her türden faydalı bilgiye erişmeye imkan tanıyor.

Akıllı telefon Evrim motosiklet tasima ülkemiz
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir