Asus uygun fiyatlı dört telefon geliştiriyor

  • Ağustos 29, 2020
  • 0

Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro modellerinin tanıtılmasının üzerinden kısa bir süre geçerken, Asus telefonlar hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Akıllı telefon pazarında rekabetçi bir marka olamamasına rağmen yeni modeller geliştiren Asus bu kez dört adet uygun fiyatlı model ile karşımıza çıkacak.

Asus uygun fiyatlı telefonlar için kolları sıvadı

Asus CEO’su Jerry Shen’in 2018 yılının sonunda istifa etmesi sonrasında şirket, amiral gemilerine ve ROG serisi oyuncu telefonlarına odaklandı. Bu nedenle bütçe dostu telefonlardan epey uzaklaşıldı. Ancak yeni modeller ile bu taraftaki eksiğin büyük oranda giderilmesi hedefleniyor.

Asus’un geliştirdiği bu telefonların “Lito”, “Lagoon”, “Bengal” ve “Scuba” kod adlarına sahip olduğunu öğrendik. Bu kod adları cihazlarda yer alacak olan işlemciler hakkında önemli bir ipucu.

Bu kapsamda Lite kod adlı cihazın Snapdragon 765 / 765G‘den güç alması beklenirken, Lagoon muhtemelen Snapdragon 690. Bengal ve Scuba’da işler biraz karışıyor. İlki muhtemelen Snapdragon 662 veya Snapdragon 460 ile ilişkili.

İkincisi ise muhtemelen Qualcomm Snapdragon 200 serisinin bir parçası.

asusasus uygun fiyatlıuygun fiyatlı telefon

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir