• Anasayfa
  • >
  • Teknoloji
  • >
  • BtcTurk kurucu ortağı hack iddialarına açıklık getirdi-detaylar haberde

BtcTurk kurucu ortağı hack iddialarına açıklık getirdi-detaylar haberde

  • Mayıs 17, 2021
  • 0

Son aylarda yaşanan olaylar, Türk kripto kazanç borsalarına var olan güvenlerin azalmasına neden oldu. Geçtiğimiz günlerde alana atılan BtcTurk hacklendi iddiası ise müşterilerin akıllarında Sual işaretleri oluşmasına neden oldu. ama BtcTurk kurucu ortağı, hack iddialarına açıklık getirdi.

Ortaya atılan söylentilere göre Bir hayli kişinin verisi, tek forumda satışa çıktı. Sızdırılan veriler içinde ad soyad, e-posta, doğum tarihi, telefon numarası, açık adres, IP adresi benzeri veriler de yer alıyor. ama BtcTurk, sistemlerinde herhangi tek anormallik olmadığını belirtti.

BtcTurk kurucu ortağı Kerem Tibuk hack söylentilere açıklık getirdi

Bir hacker forumunda paylaşılan gönderide, BtcTurk kullanıcı verilerinin ele geçirildiği belirtildi. 16 Mayıs tarihine civarindan vakit veren hackerlar, tediye yapılmadığı taktirde bu tarihten bu yana kullanıcı bilgilerinin 50, 500 ve 5000’er şekilde paylaşılacağını açıkladı. 16 Mayıs tarihinin gelmesi ile 50 adet kullanıcının verileri de paylaşıldı.

Konuyla alakalı İzah yapan Tufan Poyraz, paylaştığı görsel ile 50 kişinin bilgilerinin paylaşıldığını açıkladı. İddialara göre tek BtcTurk çalışan, 2018 seneninde tüm alıcı bilgilerini çok sayida hackera sattı. ama BtcTurk kurucu ortağı Kerem Tibuk, bu söylentilere cevap verdi.

Belirtilene göre 2018 seneninde yaşanan olay veri hırsızlığıyla alakalı değil. Kerem Tibuk Twitter’dan, “Bir iki gündür konuşulan veri hırsızlığı ile alakalı değil. laf ettiğim tek çalışanın, başka tek çalışanın da şifresini çalarak birtakım hesaplara Lira eklemesi ve kriptoya çevirerek çıkarmaya çalışması olayı. olay güvenlik tarafından çözüldü suçlu kişi Daha hapiste sanırım.” izahını yaptı.

Konuyla alakalı nihayet tek İzah da BtcTurk Destek hesabından geldi. BtcTurk’ün yaptığı İzah kısaca, “13 Mayıs 2021 tarihindeki veri sızıntısı iddiası şirketimiz siber güvenlik ekiplerince titizlikle incelenmiştir. Öncelikle kullanıcılarımızın Türk Lirası ve kripto varlıklarının güvenliği ve sistemimizde herhangi tek güvenlik ihlali olup olmadığı incelenmiş, yapılan ayrıntılı analiz neticesinde tek mesele veyahut siber saldırının söz konusu olmadığı görülmüştür.” şeklinde.

Tüm bunlara ekstradan hackerlar, kullanıcı verilerinin satıldığı forumdan konuyu kaldırmış.

btcturkhackkripto para

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir