• Anasayfa
  • >
  • Galeri
  • >
  • Bu fotoğraf hesap kapattırıyor! Instagram çalkalanıyor

Bu fotoğraf hesap kapattırıyor! Instagram çalkalanıyor

  • Kasım 27, 2020
  • 0

“Hesap kapattıran Instagram fotoğrafı” olarak adlandırılan bir palyaço fotoğrafı birçok kişiyi şaşırttı. Zira bu fotoğrafı profiline koyan kişilerin hesabı kapatılıyor. “Profil fotoğrafı yapılamayan Instagram fotoğrafı” olarak da nitelendirilen bu görselin özelliği ne?

Bazı platformların bu profil fotoğrafını belli bir süre boyunca kullanabilenlere iPhone ve benzeri ödüller verdiği iddia edilidi. Instagram, ilgili görseli kullanan kişileri “intihara teşvik etme” temalı bir yazı ile uyarıyor veya hesap kapatma yöntemine başvuruyor.

Hesap kapattıran Instagram fotoğrafı nedir?

İnternet’te yayımlanan bu görsele baktığımızda aslında bu fotoğrafın bir palyaçoyu veya Mickey Mouse’u temsil ettiğini görüyoruz. Bu habere inanmayan bazı kişiler, ödül verdiğini söyleyen platformların dediğini yaptı ve kötü bir sürpriz ile karşılaştı.

Instagram, başlığı “Gönderin Topluluk Kurallarımıza Aykırı!” olan bir açıklama metni ile birçok kişinin kapısını çaldı. Aşağıdaki görsele baktığımızda “Gönderi intihar veya kendine zarar verme nedeniyle kaldırıldı!” ibaresini de görüyoruz.

Bazı kişiler bu fotoğrafı sahte hesaplarında denediğini ve bundan dolayı hesaplarının kapatıldığını söyledi. Kısacası Instagram sizin bu fotoğrafı bilerek kullandığınıza inanmak istemiyor veya size ikinci bir şans tanımıyor. Alınan diğer bir bilgiye göre bu işleme itiraz eden kişilerin hesabı 2 gün içerisinde açılıyor. 

Dilerseniz sizi Twitter’da vakit geçiren kullanıcıların bu konu ile alakalı olan tepkileri (galerimizi inceleyebilirsiniz) ile baş başa bırakalım. Biz, ShiftDelete.Net olarak, bu fotoğrafı kullanmanızı tavsiye etmiyoruz! Hesabınızın zarar görmesini istemiyoruz.

Hesap kapattıran Instagram fotoğrafıHesap kapattıran profil fotoğrafıInstagramInstagram haberleri

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir