Caviar, iPhone 12 Pro’nun kameralarını gizliyor!

  • Aralık 2, 2020
  • 0

Yüksek fiyatlı tasarımlarıyla çok niş bir kitliye seslenen Caviar ürünleri, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını temel alarak hazırlanıyor. iPhone 12 Pro için kamera kapatma prensibine dayanan Caviar Stealth serisi oldukça ilginç görünüyor. Bir iPhone 12 Pro almayı düşünüyor ve kameralarının kapalı olması gibi bir isteğiniz varsa, Caviar’ın 4 bin 990 dolardan başlayan iPhone 12 Pro’su ile sizleri karşılıyor.

iPhone 12 Pro’nun kamerasını gizleme: iPhone 12 Pro Stealth

Kameralı telefonları kullanmayı tercih etmeyenler için geliştirilen bu yeni ürün, hassas meslek gruplarına sesleniyor. Kamera hassas meslek gruplarındaki insanlarda güvensizlik yarattığı için lüks ürünleriyle adından söz ettiren Caviar çözüm sunuyor. İşte Caviar da son model iyi kameralı bir telefonu kamerasız bir telefona dönüştürüyor.

iPhone 12 Pro için sunulan çözüm, üçlü kamerayı kullanmamayı ve kapatmayı hedefine alıyor. Hatta ön kameranın da çalışmadığı ancak Face ID‘nin TrueDepth teknolojisi sayesinde kızılötesi yer aldığı için çalıştığı aktarılıyor.

iPhone-12-Pro- Stealth-iPhone 12 Pro-nun kamerasını gizleme-00

Telefonda kullanılan bu panel, radardan kaçan jet roketlerinden ilham aldığı için isminde ”iPhone 12 Pro Stealth” kullanmış. Özelleştirilen bu telefon kurulumunun iki versiyonu bulunuyor. İki versiyonda da arka panel oluşturmak adına güçlendirilmiş titanyum kullanılıyor.

Siyah ve altın renklerinde iki versiyonu bulunan bu panelden 99 adet üretileceği aktarılıyor. iPhone 12 Pro’nun kamerasını gizleme mekaniğine dayanan kurulum, gerçekten de ”az” kişiye sesleniyor.

iPhone-12-Pro- Stealth-iPhone 12 Pro-nun kamerasını gizleme-01

Caviar diğer ürünlerine göre daha düşük bir fiyat biçilen siyah panel için başlangıç fiyatı 4 bin 990 dolar oluyor ve altın versiyonu olan modelde başlangıç fiyatı 5 bin 520 dolara kadar çıkıyor.

Bu fiyat, 23 bin 380 dolarlık altın kaplama iPhone 12 Pro‘ya kıyasla oldukça düşük kalıyor. iPhone 12 Pro için söz konusu kamera gizleme yöntemini kullanmak oldukça ilginç duruyor. Bu arka panel ile birlikte MagSafe’ın kullanılıp kullanılmayacağı hakkında bir detay verilmiyor.

23 bin 380 dolarlık altın kaplama iPhone 12 ProiPhone 12iPhone 12 ProiPhone 12 Pro Stealth

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir