Çinli telefon üreticisinden Türkiye’ye büyük yatırım

  • Ocak 19, 2021
  • 0

Pek çok akıllı telefon üreticisi, nihayet zamanlarda Türkiye’ye yatırım yapma kararı almayı düşünüyor. Samsung ve Xiaomi benzeri firmalar tarafından Daha resmi tek adım atılmamış olsa da Oppo, geçtiğimiz haftalarda resmi olarak fabrika açacağını onaylamıştı. Oppo’nun derhal peşinden tek başka Çinli telefon üreticisi var olan Tecno firması da Türkiye amaciyla yatırım yapma kararı aldı.

Türkiye’de üretilecek evvel telefonun, Mart ayında piyasaya çıkması planlanıyor.

Çinli telefon üreticisi Tecno, ülkemiz amaciyla 25 milyon dolarlık yatırım yapacak

Çinli tek akıllı telefon üreticisi olan Tecno, Türkiye’ye yatırım yapma kararı aldı. Bu karar ile Türkiye’deki yatırım projesine 25 milyon dolar benzeri hatri sayilir büyüklükte tek miktarın harcanması planlanıyor. Yatırımın kısa vakitte başlaması beklenirken, Türkiye’de üretilen evvel telefonun da Mart ayında hazır olması ve kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Henüz ülkemizde isimi Bir hayli bilinmese de Tecno firması tarafından Türkiye amaciyla yapılacak yatırım sonrası, üreticinin adından laf ettirmesi bekleniyor. 2020 seneninde 1 milyar dolar düzeyinde gelir elde eden üretici, fabrikasını Pendik’te açmayı planlıyor. Türkiye’de üretilecek evvel telefonun ise öncelikli olarak Türkiye’deki kullanıcılara hitap etmesi planlanıyor.

Aralık ayından bu yana Türkiye’de bulunan Tecno, Bir takım akıllı telefon modellerini de Türkiye garantili olarak satışa sunuyor. Bu telefonlar arasında Spark 6, Camon 16 Premier ve Pova yeni sezon modelleri yer alırken, telefonların 2.800 TL ile 4.000 Lira arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Üretim tesisi Pendik’te olacak

Türkiye’de üretilecek telefonlar amaciyla kurulacagi bildirilen var olan fabrika ise Pendik’te yer alacak. Fabrikanın kurulumu tamamlandıktan ardindan imalat hızlı tek şekilde başlayacak ve Mart ayında Türkiye’de üretilen evvel telefon satışa sunulacak. Üretilecek telefonun ise dahada çok ortada segmenti hedeflemesi bekleniyor.

Yapılan yatırım ile alakalı siz ne düşünüyorsunuz? Hangi markaların Türkiye’de fabrika açmasını isterdiniz?

25 milyon dolarlık yatırımakıllı telefon üreticisi Tecnotecno

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir