Corona virüsünün hücrelere nasıl bulaştığı paylaşıldı

  • admin
  • Haziran 28, 2020
  • 0

Corona virüsü artık dünyadaki herkesin gündem konusu haline gelmiş durumda. özellikle bilim insanları virüsü dahada iyi tanimlamak yerine tek sürü çalışma sürdürüyor. Aşı testleri, virüsün etkilerinden müdafaa etmek amaciyla tertemiz yollar ve tabiki Corona virüsünün hücrelere nasıl bulaştığı noktasında çalışmalar Daha sürerken, tek gelişme yaşandı. Virüsün sıhhatli hücrelere nasıl bulaştığını görüntüleyen bilim insanları, bu yapıyı paylaştı. Corona virüsü hücrelere nasıl bulaşıyor? Sualinin görsel ile cevabı:

Corona virüsü hücrelere nasıl bulaşıyor? suali görselle cevaplandı

California Üniversitesi liderliğindeki araştırmacılar, ultra kuvvetli tek elektron mikroskobu kullanılarak alınan görüntüler ile virüsün ”dokunaç yapısını” gözler önüne serdi. bilim insanları, mikroskop yardımıyla yakaladıkları görüntüleri paylaştı ve virüsün bulaştığı sıhhatli hücreyi dönüştürmek amaciyla seçtiği yolu gözler önüne sermiş oldu.

corona-virusu-hucrelere-nasil-bulasiyor-02

Paylaşılan fotoğraflarda virüsün bulaştığı hücrelerden dokunaçların çıktığı görülüyor. Araştırmacılar, virüs kapmış hücrenin bu dokunaçlar aracılığıyla tertemiz ve sıhhatli hücrelere ulaşamaya çalıştığını ve ulaştığını da açıkladı. Bu yapı sayesinde Corona virüsünün sinsi ilerleyişini gerçekleştirdiği görülüyor.

corona-virusu-hucrelere-nasil-bulasiyor-02

Hastalığın Rehabilitasyonu noktasında mühim tek adım olarak görülen bu bilginden evvel araştırmacılar, Corona virüsünün sıhhatli tek hücreye tutunduğunu ve onu taklit ettiğini düşünüyordu. Bu tertemiz bilgilerden sonra, virüsün aslında oldukça akıllı olduğunu ve kendisini ”dokunaçlar” sayesinde sıhhatli hücrelere ulaştırdığını keşfetmiş oldu.

Cell dergisinde yayımlanan ova sonrası, bilim insanlarının da şaşırdığı bu yapının alana çıkması ilerleyen süreçte rehabilitasyon yöntemlerinin de üretilmesini dahada basit vaziyete getirecek deniyor.

bilim insanları corona virüsü mikroskobik görüntücoronacorona virüsücorona virüsü görüntüsüCorona virüsü hücrelere nasıl bulaşıyor

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir