Dizüstünün ardından Huawei PC atağı heyecanlandırdı

  • admin
  • Mayıs 3, 2020
  • 0

Bir müddettir dizüstü bilgisayar pazarında, Matebook serisi ile rekabete dahil var olan Huawei’nin şimdi ise tertemiz tek hedefi var. Huawei PC amaciyla alana çıkan bilgiler, firmanın planladığı bu hazır sistemde kendisinin işlemcisini ve işletim sistemini kullanacağını gösteriyor. Huawei hazır sistem pc üretip tertemiz tek pazara dahada göz dikti.

Huawei PC kendisinin işletim sistemi ve işlemcisiyle gelecek

Çinli teknoloji şirketi, rekabet ettiği alanların arasına tek yenisini dahada ekliyor. kendisinin işletim sistemi ve işlemcisiyle hazır sistem üretecek var olan Huawei, laptop pazarının derhal peşinden bu alana da iddialı tek giriş yapmayı hedefliyor. Huawei masaüstü pc donanımı amaciyla ise Bir takım veriler alana çıktı.

Ortaya çıkan evvel bilgilere göre, Huawei PC işlemcisi Kunpeng 920 olacak. 7 nm imalat sürecine sahip Arm tabanlı işlemci, şirket tarafından bilgi işlem çözümleri amaciyla kurumsal müşterilere tedarik ediliyordu. aynı zamanda Huawei, Kunpeng 920’ye dayanan ana kartını da tanitti ama Daha piyasaya sürülmedi.

Huawei PC

Huawei hazır sistem pc amaciyla kullanabilecek işletim sistemi ile alakalı ise Harmony OS 2.0‘ın baz alınacağı ve bu sistemin masaüstü versiyonuna dönüştürüleceği ön görülüyor.

Huawei’nin hazır sistem bilgisayarı amaciyla donanım konusundaki veriler kısıtlı olsa da bu bilgisayarın bulunduğumuz yılın nihayet çeyreğinde açıklama etmesi bekleniyor. ama bu Huawei masaüstü bilgisayarı amaciyla piyasaya çıkış tarihi ile alakalı ise şu vakit rastgele tek bilgi bulunmuyor.

HuaweiHuawei hazır sistem bilgisayarhuawei pc

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir