Dünya devleri Türkiye’de telefon üretecek

  • Aralık 22, 2020
  • 0

Dünya mobil aygıt pazarında tertemiz senede Türkiye’nin ağırlığı artıyor. Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, ocakta ayında İstanbul ve Kocaeli’de kuracağı tertemiz tesisle üretime başlamayı planlıyor. cenup Koreli teknoloji devi Samsung da Türkiye’de imalat yapabilir.

Oppo ve Samsung Türkiye’de telefon üretecek

Bloomberg HT’den Kerem Ilgaz’ın haberine göre, Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo ile cenup Koreli teknoloji devi Samsung, Türkiye’de üretime başlıyor.

Türkiye pazarına kısa tek vakit evvel giriş yapan Oppo, gelecek ay mobil aygıt üretimine başlamayı hedefliyor. mevzu hakkinda ulaşılan üç kaynağa göre İstanbul ve Kocaeli sehirlerinde kurulacagi bildirilen tesiste tamamen üretim gerçekleşeceği ve montaj olmayacağı belirtiliyor.

samsung ve oppo ülkemiz telefon üretecek

Türkiye pazarına kısa tek vakit evvel giriş yapan Oppo, istikbal ay mobil aygıt üretimine başlamayı hedefliyor. mevzu hakkinda ulaşılan üç kaynağa göre İstanbul ve Kocaeli sehirlerinde kurulacagi bildirilen tesiste üretimin Tamamiyle ülkemizde gerçekleşeceği ve montaj olmayacağı belirtiliyor.

Oppo’nun takriben 50 milyon dolarlık yatırımla üretime başlayacak tesis amaciyla yatırım teşvik belgesinin alındığı ve İhtiyaç duyulan kuruluş işlemlerinin bitirdiği kaydedildi.

2020 üçüncü çeyrek sonuçlarına göre nihayet 6 sene maksimum akıllı telefon kar hissenini elde eden Samsung Electronics ile hayat genelinde 300 milyondan çok kullanıcıya ulaşan Oppo’nun ülkemiz üretimi, 2021 seneninde dünyadaki mobil aygıt pazarı yerine mühim tek adım olarak nitelendiriliyor.

oppooppo ülkemiz telefonsamsungsamsung ülkemiz telefontürkiye üretimitürkiye telefon üretim

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir