• Anasayfa
  • >
  • Teknoloji
  • >
  • Efsane YouTube videosu NFT olarak satışa çıktı-detaylar haberde

Efsane YouTube videosu NFT olarak satışa çıktı-detaylar haberde

  • Mayıs 18, 2021
  • 0

YouTube amaciyla artık tek kült vaziyete gelen Charlie Bit My Finger videosu NFT olarak müzayedeye çıkıyor. Platformda 880 milyondan çok izlenme sayısına sahip içerik, medya açıklamasına göre 14. yıldönümünde listelenmeye başlayacak.

Videonun iki eğlenceli ikonu Charlie ve Harry Davies-Carr kardeşler, açık arttırmanın Cumartesi bugünü başlayacağını söyledi. Müzayede CharlieBitMe.com isimli site üzerinden online gerçekleşecek.

Video satıldıktan ardindan YouTube’dan silinecek

Charlie ve Harry’nin babası Howard Davies-Carr, YouTube’u evvel kucaklayanlardan biri olduklarını ifade etti. Paylaştıkları viral vaziyete gelen videoda çocukların tek ve üç yaşında olduklarını ifade eden ebeveyn; şimdi NFT ve kripto paraları da evvel kucaklayanlardan biri olmak istediklerini ifade etti.

Beklentilerinin Yalnızca kazanç olmadığını söyleyen Howard, NFT olarak satıldıktan ardindan Özgün videonun sonsuza civarindan silineceğini açıkladı. İçeriği elde eden kişiye videoyu tekrar canlandırma hakkı verileceğini söylerken; aynı zamanda bu kişiyle tanışmak amaciyla sabırsızlandığını da ekledi.

İlk kez 2007 seneninde tanıştığımız bu viral kardeşler, 21 Mayıs’ta kendisi kendilerini ün yapan videoyu alıcı karşısına çıkaracak. NFT ürünü Ethereum üzerinden satılacak.

Viral video klipler NFT’de alaka çekmeye ayni ritimde devam ediyor

Dijital zanaat yapıtları nihayet aylarda müzayedelerde göz kamaştırıcı fiyatlardan satılıyor. Ayrı olarak bu alanda Yalnızca sanatsal niteliklere sahip ürünler değil, popüler web viralleri de görülüyor. Bunlardan tek tanesi var olan Nyan Cat GIF’i 590 bin dolar karşılığında satılmıştı. 2007’de yayınlanan Keyboard Cat isimli popüler video ise 64 bin dolardan alıcı bulmuştu.

Felaket Kız

Zoë Roth, Felaket Kız

Son dönemlerin en dikkat çeken NFT satışı ise Zoë Roth‘un öznesi olduğu Felaket Kız resimi oldu. eser 500 bin dolar karşılığında sahibiyle buluştu.

Peki ya siz Charlie Bit My Finger videosunun NFT’de çok rakamlardan alıcı bulabileceğini düşünüyor musunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Charlie Bit My Fingerkripto paraNFT

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir