• Anasayfa
  • >
  • Teknoloji
  • >
  • Efsane YouTube videosu NFT olarak satışa çıktı-detaylar haberde

Efsane YouTube videosu NFT olarak satışa çıktı-detaylar haberde

  • Mayıs 17, 2021
  • 0

YouTube için artık bir kült haline gelen Charlie Bit My Finger videosu NFT olarak müzayedeye çıkıyor. Platformda 880 milyondan fazla izlenme sayısına sahip içerik, basın açıklamasına göre 14. yıldönümünde listelenmeye başlayacak.

Videonun iki eğlenceli ikonu Charlie ve Harry Davies-Carr kardeşler, açık arttırmanın Cumartesi günü başlayacağını söyledi. Müzayede CharlieBitMe.com adlı site üzerinden online gerçekleşecek.

Video satıldıktan sonra YouTube’dan silinecek

Charlie ve Harry’nin babası Howard Davies-Carr, YouTube’u ilk kucaklayanlardan biri olduklarını ifade etti. Paylaştıkları viral haline gelen videoda çocukların 1 ve 3 yaşında olduklarını dile getiren ebeveyn; şimdi NFT ve kripto paraları da ilk kucaklayanlardan biri olmak istediklerini ifade etti.

Beklentilerinin yalnızca para olmadığını söyleyen Howard, NFT olarak satıldıktan sonra orijinal videonun sonsuza kadar silineceğini açıkladı. İçeriği elde eden kişiye videoyu yeniden canlandırma hakkı verileceğini söylerken; aynı zamanda bu kişiyle tanışmak için sabırsızlandığını da ekledi.

İlk defa 2007 yılında tanıştığımız bu viral kardeşler, 21 Mayıs’ta kendilerini şöhret yapan videoyu alıcı karşısına çıkaracak. NFT ürünü Ethereum üzerinden satılacak.

Viral videolar NFT’de ilgi çekmeye devam ediyor

Dijital sanat eserleri son aylarda müzayedelerde göz kamaştırıcı fiyatlardan satılıyor. Ayrıca bu alanda yalnızca sanatsal niteliklere sahip ürünler değil, popüler internet viralleri de görülüyor. Bunlardan bir tanesi olan Nyan Cat GIF’i 590 bin dolar karşılığında satılmıştı. 2007’de yayınlanan Keyboard Cat adlı fenomen video ise 64 bin dolardan alıcı bulmuştu.

Felaket Kız

Zoë Roth, Felaket Kız

Son dönemlerin en dikkat çeken NFT satışı ise Zoë Roth‘un öznesi olduğu Felaket Kız fotoğrafı oldu. Eser 500 bin dolar karşılığında sahibiyle buluştu.

Peki ya siz Charlie Bit My Finger videosunun NFT’de yüksek rakamlardan alıcı bulabileceğini düşünüyor musunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Charlie Bit My Fingerkripto paraNFT

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir