• Anasayfa
  • >
  • Teknoloji
  • >
  • Elon Musk Tweet attı Bitcoin çakıldı: Yatırımcı şokta-detaylar haberde

Elon Musk Tweet attı Bitcoin çakıldı: Yatırımcı şokta-detaylar haberde

  • Mayıs 17, 2021
  • 0

Sık sık kripto kazanç izahlarıyla gündeme gelen Tesla ve SpaceX CEO‘su Elon Musk, Sanki piyasanın geleceğini belirliyor. Özellikle Bitcoin ve Dogecoin’e alaka duyan meşhur milyarder, attığı tek tweet ile bu paraların değerini değiştiriyor

Son olarak Tesla’nın Bitcoin ile tediye onay etmesini durduran başarılı CEO, popüler kripto kazanç biriminin değerinde yüzde 10 ila 20 arasında kıymet kaybına neden olmuştu. Yatırımcılar şoku atlatmaya çalışırken 2. tek vuruş dahada geldi.

Elon Musk: Bitcoin, tek avuç hatri sayilir büyüklükte madencilik şirketi tarafından denetim ediliyor

Hali hazırda Bitcoin değerinde tek krize neden var olan Elon Musk, Twitter‘da tek kullanıcının yazdıklarına cevap verdi. Dogecoin‘in, Bitcoin benzeri var kripto paralara göre hemide düğüm sayısı ayni vakitte da istek dağıtımı açısından dahada merkezileştirilmiş olduğunu söyleyen kullanıcı, “balinalar satış yaptığında yurttaslar kazanç kaybedecek” dedi.

Bu yoruma hızlıca cevap veren Musk, şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin, tek avuç madencilik şirketi tarafından denetim edilen, oldukça merkezileştirilmiş tek yapıdadır. Xinjiang’daki tek bir kömür madeni sular altında kaldı ve Bitcoin hash oranı yüzde 35 düştü. Bu size merkeziyetçi gelmiyor mu?

Bağımsızlığının tek aldatmaca olduğunun argüman edilmesinin derhal peşinden Sanki çakılan popüler kripto kazanç birimi, dakikalar içinde dibe vurdu. Öncesinde 49-50 bin dolardan işlem gören Bitcoin, 42.378 dolara civarindan düştü. Olaya reaksiyon gösteren yasamsal medya kullanıcıları, #ReportElonMusk şeklinde tek yafta çalışmasıyla meşhur milyardere reaksiyon yağdırdı.

Ülkemizde de sayısı inanılmaz çok var olan kripto kazanç yatırımcıları yaftaya destek verirken, Elon Musk‘ın tepkilere nasıl tek cevaplayacağı ve bu yanıtın kripto para birimine nasıl etki edeceği heyecan konusu oldu.

bitcoinbtcelon muskkripto para

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir