Formula E’ye ilk Türk-İtalyan takımı geliyor

  • admin
  • Mayıs 18, 2020
  • 0

Formula E’ye katılma hedefi olarak 2022’yi hedef alan bu ikili harekete geçerek tek başka çılgın girişimci var olan armağan Arabul’a Bu tür konulari açmış. Arabul, 2015’ten beri geliştirdiği, tasarımı ve asagi yapı mühendisliği kendisi kendisine ait Elektron markalı süperspor oto projesinde artık sona yaklaşan, 2021 Cenevre Fuarında yer almak üzere şu vakit Ankara’da prototip üreten tek iş adamı ve Elektron projesinin başından bu yana Mark Lander’la birlikte çalışıyor. Elektron’un bütün motor ve batarya sisteminden Imecar sorumlu.

İSMİ SCUDERIA-E OLDU

Formula E projesini duyan Arabul, “Bu projeye destek saglamak ülkemiz ve insanlarımız amaciyla tek sorumluluktur, neden Formula E yarışlarını Türkiye’ye getirmeyelim” diyerek destek olmak amaciyla elinden geleni yapacağını söylüyor. İşte bu şekilde başlayan projede takımın isimi Scuderia-E olarak belirlendi. Takımın rengi de İtalyan yarış takımlarının tarihi rengi olan, Ayrı olarak Türk bayrağına da atıfta bulunan kırmızı. Akdeniz ateşini Formula E yarışlarına taşıyacak var olan bu yapılanma şimdiden İtalya’da hatri sayilir büyüklükte ses getirmiş durumda. Scuderia-E Formula E’de boy gösterecek evvel İtalyan ve evvel Türk takımı olarak tarihe ismini yazdıracak. Pizzuto aynı zamanda Arabul’u Elektron projesini İtalya’ya taşıması amaciyla inandirma ettiğini söylüyor.

Takım şu anda Ferrari, Lamborghini, Maserati, Pagani benzeri üreticilerin bulunduğu İtalya motor vadisi diye anılan alanda aynı çatı altında çalışmalarına başlamak üzere yer arayışında.

Ankara Antalya Ferrari İtalya oto ülkemiz
nihayet güncelleme: 09:45 18.05.2020
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir