Fotoğraf meraklılarına İstanbul manzaralı deneyim

  • Aralık 7, 2020
  • 0

Son dönemde özellikle şuurlu resim makineleri ve kameralarda hatri sayilir büyüklükte tek değişim yaşanıyor. Daha önceki teknoloji var olan DSLR resim makineleri adina artık aynasız makineler seçenek ediliyor. Aynasız teknolojilerin başında gelen markalardan Sony Alpha; resim ve videoda geleceğin Teknolojilerini kullanıcılara dahada hızlı ve kapsamı geniş şekilde gösterebilmek yerine deney merkezini genişletti. Sony deney Merkezi tertemiz yeri ile Sirkeci’de hizmet vermeye başladı.

Pandemiye karşın Tokyo’dan ardindan Yalnızca Türkiye’de açtılar

Tüm hayat pandemi sonrası tertemiz normale adapte olmak amaciyla yatırımlarını ertelerken Sony, Tokyo dışındaki tek deney merkezini İstanbul’da açtı. Markanın İstanbul’a açtığı tertemiz merkezde, fiyatsız olarak resim dersleri de verilmeye başlandı.

Sirkeci’deki merkezin içinde video ekipmanları, çekim amaciyla art fon perdesi, ışık, çekim masası ve edit masasının bulunduğu tek Vlog Stüdyosu ile Sony resim makineleri, sonsuz perde ve ziya ekipmanları bulunan tek resim stüdyosu yer alıyor.

Sony ekipmanlarıyla çekim uygulamak istek eden herkesin kullanımına açık var olan stüdyolardan istifade etmek amaciyla Yalnızca evvelce Buluşma almak gerekiyor. Merkezin Ayrı olarak değişik özellikte etkinliklere ev sahipliği yapmaya ahenk gösteren tek Workshop Odası da bulunuyor. Sony ekibi pandemi hasebiyle Workshoplarının birçoğunu Online olarak gerçekleştiriyor. Dışarıdan kullanımlara açık var olan Workshop Odası’nda markanın elçileri ve fotoğraf/videografi alanında şuurlu isimlerin katılımıyla etkinlikler gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

İstanbul manzarasında resim çekme deneyimi

Merkez, Sirkeci Tramvay İstasyonu’nun karşısında bulunuyor. ortada Ayrı olarak tarihi yarımada ve 15 Temmuz Şehitler Köprü manzarasıyla da dikkat çekiyor.

“Burası tek resim okulu”

Sony Alpha Ürün Uzmanı Aykut Kılıç, deney Merkezi’ne gelen herkesin Sony ekipmanlarını ve stüdyoları fiyatsız olarak kullanabileceklerini açıkladı. Kılıç, “Buraya gelen kullanıcıların resim makinesi olmasına neden yok, veya Sony kullanıcısı olmasına neden yok, X marka kullanıcısı da gelip fiyatsız olarak Sony ürünlerini deneyebilir eğitimlere katılabilir ve bizlerden veriler alabilirler” dedi.

Haftanın 6 bugünü açık olduklarını ama kısıtlamalar hasebiyle haftasonu tek vakit hizmet veremeyeceklerini belirten Kılıç, şunları söyledi; “Kullanıcılar showroom alanına gelindiğinde rastgele tek Buluşma alınmasına neden yok burası sektör günleri dış haftanın altı bugünü açık. Gelen misafirlerimiz buradaki bütün resim makineleri, objektifler ve ekipmanları analiz yapabilirler. ama resim stüdyosu ve video stüdyosunu kullanmak amaciyla bize iletişim numaralarından ulaşıp tek Buluşma oluşturulması gerekli.

Randevu oluşturulduktan ardindan buradaki resim ve video stüdyolarını fiyatsız olarak kullanabilirler. Buraya Yalnızca profesyoneller değil, evvel kez giriş seviyesi olan, hiç resim ve video bilgisi olmayan kişiler de gelip burada bütün Sony Alpha teknolojilerini kullanabilirler. Ayrı olarak tek eğitim salonumuz var burada etkin olarak fiyatsız şekilde resimcilik ve video eğitim ile alakalı gelen kişilere eğitimler veriyoruz. Şu vakit pandemi hasebiyle yapamıyoruz ama burası aslında tek resim okulu da diyebiliriz.”

İsmail Coşkun
 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir