Google Chrome, Android için kendini yeniliyor

  • Ocak 29, 2021
  • 0

Google’ın geçtiğimiz asama açık sayfaları editlemek amaciyla masaüstü versiyonda kullanıma sunduğu “Sekme Grupları“, şimdi tertemiz ızgara düzeni ile Chrome’un Android versiyonuna geliyor.

Chrome’un Android çesidi ızgara düzenine sahip olacak

Chrome’un Android versiyonundaki yeni ızgara düzeni, derhal hemen ekranınızın bütün genişliğini kaplayan dikey olarak düzen etmiş kart listesinden oluşuyor.

Yeni görünüm ile her sekme artık mühim ölçüde minik tek yapıya sahip. dahada evvel de olduğu benzeri tertemiz tasarımda favicon, sayfa adı ve kapat düğmesi üstte görünüyor. ekstradan sekmeyi kapatmak amaciyla hali hazırda sağa ve sola kaydırma hareketini yapabilmek mümkün.

Bu güncelleme sayesinde çoğu telefonda kaydırmaya neden kalmadan önce, aynı anda altı taneye civarindan sekme görüntülenebiliyor. Ayrı olarak tertemiz görünümde “Gizli Sekme” bölümünün normal sekmeler yanında görünmediğini belirtelim.

Yeni görünüm ile Google’ın “Sekme Gruplarını” kullanmak istek eden Android kullanıcılarının, gruplandırma uygulamak amaciyla tek sayfayı diğerinin üstüne sürükleyip bırakması yeteri civarindan oluyor.

Bazı kullanıcılar amaciyla Chrome ızgara görünümü ve Sekme Grupları, geçtiğimiz hafta seksensekiz sürümü ile birlikte kullanıma sunuldu. Daha yaygın olarak kullanılamayan özelliğin, sunucu tarafındaki güncelleme ile birlikte dahada çok kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Ek olarak bu ızgara görünümünün tek müddettir iOS ve Chrome‘un masaüstü çesidi amaciyla kullanılabilir olduğunu belirtelim.

Androidchromegooglegoogle chromeiOS

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir