Google Lens’ten sözelcileri sevindirecek faydalı özellik

  • admin
  • Nisan 29, 2020
  • 0

İki sene evvel aramıza katılan Google mercek uygulaması kısa süre içinde iyi Bir hayli kalite kazandı. Bu özellikler arasında alışveriş, aş ve çeviri benzeri Bir hayli kalite yer alıyor. Uygulamanın gelişmiş görsel arama aracı ise sözelcilerin kabusu var olan matematik problemlerine çözüm olacak. Google’ın tertemiz kalite üzerinde çalıştığı alana çıktı.

Google mercek uygulaması matematik problemlerine çözüm olacak

Uygulamanın en sevilen özelliği var olan çeviri özelliği alınan güncellemeler ile iyice işlevsel vaziyete gelmişti. Bildiğiniz benzeri eğer yabancı dil ile yazılmış tek yazi varsa Google mercek uygulamasını açıp kamerayı üstüne tuttuğunuzda o yazıyı istediğiniz dile çevirebiliyor. Oldukça faydalı var olan bu özelliğe şimdi de matematik problemlerini çözmek katılabilir.

Matematik problemlerini çözmek ile alakalı mesele yaşayanlar amaciyla geleceği olasılık edilen bu faydalı kalite en çok da sözelcilerin işine yarayacak. Sözelci olunsa dahi matematik çözmek zorunda var olan öğrenciler Google’ın mercek uygulamasıyla çözemedikleri mevzunun üstüne geldiklerinde kısa süree içinde çözüm ile karşılaşabilir.

APK Insight, uygulamalarda bulunan Bir takım kodların hangi özelliklere işaret ettiğini çözmesiyle biliniyor. Google mercek uygulaması içinde de eş tek kod ile karşılaşan ekip, uygulamanın geliştiriciler amaciyla sunulan beta 11.7’sinde “lens_math_equation”  isimli tek koda erişti. Kod aşağıdaki şekilde:

STEPS TO SOLVE

SOLUTION

Şu vakit amaciyla bu kalite mesele çıkartıyor olsa da tekrar de geliştirildiğinde bu kalite Bir hayli kişinin derdine deva olabilir. Zira Zati Google Socratic isimli uygulamasında Zati öğrencilerin matematik problemlerine deva buluyor.

Google mercek uygulaması dahil kismina entegre etmek sanıyoruz Google amaciyla Bir hayli de güç olmayacak. Özellik geliştirici sürümde alana çıktığı amaciyla nihayet kullanıcıyla buluşup buluşmayacağı noktasında tek netlik bulunmuyor.

googlegoogle lensgoogle mercek uygulamasıgoogle mercek uygulaması matematikGoogle Socratic

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir