Google’dan Android cihazlara güncelleme desteği

  • Aralık 20, 2020
  • 0

Android kullanıcıları tarafından tenkitlen güncelleme desteği ile alakalı tertemiz tek adım atıldı. Google Project Treble ile birlikte Qualcomm işlemciye sahip Android cihazlara dahada uzunca güncelleme desteği sunulacak.

Google, Android cihazlara güncelleme desteği sunacak

Amiral gemisi modellere verilen güncelleme desteğini ortada segment ve giriş seviyesindeki cihazlara da saglamak istek eden Google, Qualcomm ile işbirliği yaptı. Snapdragon işlemcili cihazların dahada basit güncelleme almasını sağlayacak var olan proje, ne yazık ki Daha önceki kuşak işlemcileri kapsamayacak.

Google, Android cihazlara güncelleme desteği verecek

Snapdragon 888 ile birlikte karşımıza çıkan yenilik, akıllı telefon üreticilerine güncelleme ile alakalı kolaylık sağlayacak. Yapılan işbirliği, çip üreticileri tarafından geliştirilmesi koşul olan framework sistemini basitleştirecek. Bu sayede şirketler kullanıcılarına dahada çok güncelleme yayınlayabilecek.

Geliştirilen sistemin rastgele tek firma amaciyla güncelleme garantisi vermeyeceğini belirten yetkililer, güncelleme desteğinin akıllı telefon üreticilerine de bağlı tek durum olduğunun altını çizdi.

Project Treble destekli Snapdragon yeni sezon modelleri 4 anne Android güncellemesi ve dört seneye civarindan güvenlik güncellemesi alabilecek. Çoğu Android cihazın ortalam iki sene güncelleme aldığı göz önünde bulundurulduğunda geliştirilen platform sayesinde cihazlar dahada uzunca süre güncel kalabilecek.

Android güncelleme desteğigoogleGoogle güncelleme desteğiGoogle Project Treble

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir