Google’dan Instagram alışveriş rakibi: Shoploop

  • admin
  • Temmuz 17, 2020
  • 0

İnternet alışverişi, özellikle Corona virüsü sonrası hatri sayilir büyüklükte tek ivme kazandı. Bu dönemde ise Instagram alışveriş özelliği üzerinde yaptığı ağırbaşlı güncellemelerle ön plana çıktı. Google ise tertemiz e-ticaret platformu Shoploop ile mobil web alışverişinde pay kapmanın peşinde.  Instagram hikayeleri andıran kısa video klipler barındıran platform ile Google, e-ticaret pastasından pay kapmaya çalışacak.

Instagram alışveriş rakibi Shoploop neler getiriyor?

Instagram alışveriş özelliği ile hemide e-ticaret sitelerine ayni vakitte da nihayet vakitte minik ölçekli satıcılara mühim olanaklar sağlıyor. Alışveriş özelliği amaciyla arama sekmesine yerleştirdiği mağaza seçeneği ile satıcılara çok dahada basit ulaşılmasını sağlıyor. Google ise moda haline gelmiş Instagram hikayeler üzerinden yapılan tanıtımlara eş videoları e-ticaret uygulamasının dahil kismina entegre etmiş.

Platform, Bilinen e-ticaret sitelerinin aksine içerik oluşturucuların satılan ürünleri gösterdiği ve incelemeler yaptığı videoların kullanıcılar tarafından görüntülenmesi üstüne kurulu. Bu video klipler üzerinden, e-ticaret irtibatları vermeniz de mümkün olacak. böylelikle Google, tüketici ile satıcıyı çok dahada basit tek araya getirmeyi planlıyor.

Instagram alışveriş, shoploop, e-ticaret

Google’ın Area 120 ekibi tarafından geliştirilen uygulama, şu vakit amaciyla deney aşamasında. Öncelikle telefon üzerinden denenen platform, dahada ardindan ise masaüstü versiyonla da karşımıza çıkacak. Denemelerin şu vakit amaciyla ABD üzerinde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Yine Instagram hikkayeleri benzeri kurulumu var olan platform, şu vakit amaciyla makyaj ve zerafet benzeri alanlarda kullanılabiliyor. tek vakit ardindan ise çok dahada çok kategorinin platformda kullanılması bekleniyor.

Sürekli tertemiz denemeler yapan ama çoğu girişiminde hüsrana uğrayan Google, sizce Shoploop ile Instagram alışveriş özelliği ile başa çıkabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

e-ticarete-ticaret sitelerigoogleGoogle e-ticaretInstagramInstagram alışverişInstagram E- TicaretInstagram marketinstagram shopshoploopyeni google projeleri

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir