Huawei şaşırtıyor: BlackBerry’den 90 patent

  • Ocak 15, 2021
  • 0

Akıllı telefon üreticileri patent alma tarafında kıyasıya rekabet ederken Huawei’den enteresan tek atilim geldi. Huawei BlackBerry’den 90 patent aldı. Söylenene göre bu patentlerin hatri sayilir büyüklükte tek bölümü güvenlikle alakalı.

Huawei BlackBerry’den 90 patent satın aldı

Huawei’in akıllı telefonları, Android telefonlar arasında mühim tek noktada bulunuyorken tek anda 2019 seneninde AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile meseleler yaşamaya başladı. dahada sonrasında şirket tespit edecek kısıtlamalar ile karşılaştı ve değişik senaryolar üzerinden kendisinin işletim sistemini, işlemcisini ve Bir hayli ‘Huawei imzalı’ adımlar atmasıyla dikkat çekti. Çin merkezli teknoloji şirketi şimdi ise bambaşka tek mesele ile gündemimize giriyor.

Kanada’da yayın hayatına süre gelen The Globe and Mail, Huawei’in tertemiz patent hamlesine yer verdi. BlackBerry’nin CFO’su Steven Capelli , bu haftanın başlarında alana çıkan raporda bu patentler ile alakalı Bir takım izahlar yapmıştı. Şimdi ise  haberde, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden (ABD PTO) gelen kayıtların fikri mülkiyetin Başka bir deyişle patentlerin devredildiğini doğruladığını aktarıyor.

Huawei BlackBerry-den 90 patent

Konu ile alakalı şu vakit amaciyla resmi tek İzah tabiki bulunmuyor ama BlackBerry’ye göre bu patentlerin tek bölümü ABD’de alınanlarla ilgili. Bunun yanı sıra tek patent avukatına göre, yapılan bu satın alma hamlesinin içinde güvenliğe ekstradan esas özellikler ile alakalı da detaylar bulunuyor. Örneğin, metinlerin nasıl sunulacağı ve GPS verilerinin nasıl elde edildiği gibi.

BlackBerry CEO’su John Chen, şirketin akıllı telefon işiyle artık ilgilenmediğini rotasını yazılım dünyasına çevirdiğini duyurmuştu.

BlackBerryHuaweiHuawei BlackBerry’den 90 patentHuawei patent

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir