Huawei’nin yeni işlemcisi Kirin 9010 sızdırıldı

  • Ocak 2, 2021
  • 0

Huawei, Kirin 9000 işlemci ile ilk 5nm teknolojisinin kullanıldığı Android cihazları piyasaya sürdü. Bugün, Huawei Kirin 9010 işlemcinin 3nm teknolojisi ile üretileceği sızdırıldı.

Huawei Kirin 9010, 3nm teknolojisi ile üretilecek

Geçtiğimiz günlerde Kirin işlemcili Huawei dizüstü modeliyle ilgili bazı bilgiler sızdırıldı. ARM tabanlı işlemcilerin daha fazla önem kazanmasıyla birlikte işlemci firmaları yeni üretim teknolojileri üzerine yoğunlaşmaya başladı.

Huawei Kirin 9010 işlemci 3nm teknolojisi ile karşımıza çıkacak

İlk 5nm teknolojisine sahip işlemciler ile gündeme gelen ve birçok firmaya bu konuda öncülük eden Huawei, bu kez 3nm işlemci ile gündeme geldi. Geliştirilen işlemci, düşük nm değeri sayesinde daha az güç tüketimiyle karşımıza çıkacak.

Snapdragon 888 Plus modelinin de 3nm teknolojisiyle üretileceği ve 2021 yılının sonlarına doğru tanıtılacağı iddia ediliyor. Ayrıca Samsung’un da 4nm teknolojili işlemcileri atlayarak 3nm üretim sürecine dahil olduğu sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz aylarda Mate 40 ailesinin son Kirin işlemcili cihaz olacağı ortaya atılmıştı. Bugün sızdırılan bilgilere göre şirket işlemci üretimine devam edecek. Huawei, ilk 3nm işlemciye sahip akıllı telefonu bu yıl piyasaya sürecek.

Kirin 9000 ile gelmesi beklenen Huawei P50 modelinin ardından Mate serisinin Kirin 9010 ile karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

Huaweihuawei kirinHuawei Kirin 9010

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir