İki Güney Koreli buluştu: Samsung ve Hyundai

  • admin
  • Mayıs 13, 2020
  • 0

Samsung elektrikli oto üretimi sürecine ait tertemiz tek rapor yayımlandı. Akıllı telefonlar dışında değişik teknolojiler amaciyla de çalışan cenup Koreli şirket, tek başka cenup Koreli şirket ile buluştu. Peki bu buluşmada neler yaşandı?

Samsung elektrikli oto imalatı amaciyla harekete geçiyor

Samsung, elektrikli otomobiller amaciyla Hyundai ile tek iş birliği yapmayı planlıyor. İki firmanın en üst düzey yöneticisi tek araya geldi. Bu bağlamda Samsung, Hyundai’ye elektrikli araç bataryaları ile Bir takım başka oto bileşenleri satmak isteyebilir.

Samsung Electronics yönetim heyeti reis Yardımcısı Lee Jae-yong ve Hyundai Motor Group genel Müdür Yardımcısı Chung Eui-sun tarafından düzen eden toplantıda batarya teknolojileri ele alındı. Elektrikli otomobillere güç verecek var olan bu güç kaynakları, Samsung ile Hyundai’nin araştırma ve geliştirme taktikleri arasında yer alıyor.

Samsung elektrikli otomobil

Samsung’da çalışan tek medya sözcüsü, Samsung imzalı bataryaların istikrarlı ve dayanıklı olduğunu söyledi. Daha isimi belli olmayan medya sözcüsü, Samsung’un Hyundai ile elektrikli araç ile alakalı dahada çok iş birliği uygulamak istediğini belirtti.

Hyundai şu anda kendisinin elektrikli araçları amaciyla LG Chem ekibine ve SK Innovation’a ait var olan bataryaları kullanıyor. Yakında Samsung da bu tedarikçiler arasına girebilir. Samsung, bu konuyla alakali yatırım uygulamak yerine üç sene evvel HARMAN International’ı 8 milyar dolara satın almıştı.

Samsung elektrikli oto üretimi

Hyundai, 2025 seneye civarindan 44 adet çevre arkadaşı oto modelini piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu modellerden 23 tanesi Tamamiyle elektrikli olacak.

Hyundai elektrikli otomobilHyundai elektrikli oto üretimiSamsung elektrikli otomobilSamsung elektrikli oto üretimiSamsung ve Hyundai elektrikli otomobilSamsung ve Hyundai elektrikli oto üretimi

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir