Instagram ”maske tak” uyarısı ile gündemde

  • admin
  • Temmuz 3, 2020
  • 0

Corona virüsü etrafımızı sarmışken, insanların hatri sayilir büyüklükte tek çoğunluğu Daha maske takma alışkanlığını kazanamamış durumda. durum bunun benzeri olunca yasamsal medya devi Facebook tertemiz tek karar aldı. Facebook’un başı Bu sıralar boykot olayları hasebiyle dertte olsa da yasamsal medya devi, Instagram ve Facebook uygulamalarında kullanıcıları amaciyla ”maske tak” ikazını ekliyor. Instagram maske tak uyarısı şu vakit kullanımda mı?

Instagram maske tak ikazı getiriyor

Corona virüsü salgını amaciyla Daha net tek rehabilitasyon metodu bulunamamışken, yasamsal medya kullanımlarının artış gösterdiği şu günlerde şirketlerden hamleler geliyor.

Facebook tertemiz aldığı karar kapsamında sunduğu güncelleme ile hemide Facebook ayni vakitte da Instagram amaciyla ”maske tak” ikazı bulunan tek kalite ekledi. Şu vakit amaciyla ABD’deki kullanıcılar amaciyla sunulan bu özellik, ilerleyen günlerde başka ülkeler amaciyla de gelmesi bekleniyor.

Instagram-maske-tak-uyarisi-00

Bildiğiniz benzeri olay sayısıyla dünyadaki en çok ölümün yaşandığı memleket var olan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ amaciyla bu uyarının evvel yayımlandığı memleket olması rastlantı değil. yasamsal medyayı etkin kullanan insanların en azından maske takmaya itina göstermesi yerine yapılan bu güncelleme, Yalnızca yapılan ikazı da içermiyor.

Facebook ve Instagram üzerinden gelen ikaz ile birlikte kullanıcılar salgına ait güncel ve doğru bilgilere de ulaşabilecek. Maske tak ikazına tıklayan kullanıcılar COVID-19 Bilgi Merkezi’ne yönlendirilmiş olacak ve mevzu ile alakalı bilgilenmesi sağlanacak.

Kullanıcıların güncel bilgilere kolaylıkla ulaşmasını sağlamak yerine atılan bu adım, ülkemiz amaciyla sunulur mu bilmiyoruz ama ani çok ay önce  Facebook COVID-19 Bilgi Merkezi Türkçe’ye çevrilmişti.

facebookfacebook maske tak uyarısıInstagramInstagram maske tak uyarısıInstagram maske tak ikazı şu vakit kullanımda mımaskemaske tak uyarısımaske takmak

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir