iOS 13.5.1 ile ısınan iPhone’ların suçlusu bulundu

  • admin
  • Temmuz 11, 2020
  • 0

iOS 14’ü heyecanla bekleyen iPhone kullanıcıları için yeni sürüm yolunda pek çok güncelleme de geliyor. Bunlardan birisi olan iOS 13.5.1 kullanıcıların çoğu için yayımlanmış durumda. En güncel sürümleri tercih eden milyonlarca iPhone kullanıcısı da bu sürümü indirmiş durumda ancak büyük sorunlar var. Bunlardan ilki güncelleme sonrası telefonların ısınması olurken bir diğeri ise şarjın çok daha hızlı tükenmesi. Bu sorunların suçlusu bulunmuş olabilir, işte iOS 13.5.1 iPhone ısınma sorunu için yapılan yorumlar:

iOS 13.5.1 iPhone ısınma sorunu ne zaman çözülür?

Yeni güncellemeler ile eski model iPhone’ların işlevini kaybettiğini söyleyen pek çok kullanıcı bulunuyor. Apple söz konusu durum için ”batarya noktasında” yaptığı hataları kabul etmişti. Daha sonrasında Apple’ın söz konusu durum hakkında düzeltmeler yayımladığı görülmüştü.

Şimdi ise iOS 13.5.1 güncellemesinden sonra iPhone bataryası çok daha hızlı tükeniyor ve telefonlar ısınıyor. Bunun suçlusunun ise Apple Music olduğu söyleniyor.

Her geçen gün daha fazla iPhone kullanıcısı söz konusu sorunları bildiriyor. Hatta kullanıcıların büyük bir bölümü telefonlarını az kullansalar bile 24 saat içinde şarjlarının yüzde 50 ve yüksek oranda düştüğünü söylüyor ve bu kesinlikle normal bir durum değil.

iOS-13.5.1-iPhone-ısınma-sorunu-00

Geçen hafta söz konusu bildirimleri yapan kullanıcıların sayısında önemli bir artış yaşandı. MacRumors ve Reddit gibi platformlarda ise, iOS 13.5.1 sürümünün yüklü olduğu telefonlarda ciddi pil tüketiminin yaşandığı doğrulanıyor.

Burada da top Apple Music tarafına atılıyor. Kullanılmadığında bile arkada çalışmaya devam ettiği söylenen Apple’ın yerleşik uygulaması, saatlerce açık kalabiliyor ve bu da hem telefonun ısınmasına neden oluyor hem de batarya daha çabuk tükeniyor.

Sorunları bildirilen kullanıcılar iPhone’larını günde birkaç kez şarj etmek zorunda kaldığını bildiriyor. Bu da telefondaki pil sağlığının düşmesine neden oluyor ki, telefon ömrü de kısalıyor.

Kullanıcılar Müzik uygulamasının suçlanacağının düşünmesine rağmen, MacRumors makalesindeki yorumlar, iOS’ta arka plan etkinliği ile ilgili daha geniş bir sorunun olduğuna işaret ediyor. Başka bir deyişle, bu bir Apple Music sorunu değil, daha genel bir iOS arka plan etkinliği sorunu. Apple muhtemelen sunucu tarafında bir şey değiştirdi ve iPhone’larda normalde gerçekleşmeyecek çok fazla etkinliği tetikledi.

apple musiciOSios 13.5.1iOS 13.5.1 iPhone ısınma sorunuiOS sorunu

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir