iOS Widget konsepti dikkatleri üstüne topladı!

  • admin
  • Mayıs 27, 2020
  • 0

Android işletim sisteminde hemide eklentiler ayni vakitte da genel tasarım dahada özelleştirilebilirken iOS tarafında durum Bir hayli de öyle değildi. tek müddettir Apple‘ın da bu konuyla alakali sade ama mühim yeniliklerle karşımıza çıkması bekleniyordu. Bugünse Aleksey Bondarev adli konsept tasarımcının iOS Widget konsept tasarımı dikkatleri üstüne topladı.

iOS Widget konsept tasarımı dikkatleri üstüne topladı!

iPhone 12 özellikleri ve tasarım detayları netleşirken, tertemiz iOS güncellemesi amaciyla de değişik sızıntılar gelmeye ayni ritimde devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iOS 14‘ün saklı nitelikleri sızdırılmıştı, bu erken de gelecekteki iOS yeni sezon modelleri ile alakalı tek konsept tasarım alana çıktı.

İsabetli sızıntılarıyla tanınan teknoloji editörü Ben Geskin, Twitter üzerinden Aleksey Bondarev‘in hazırladığı iOS konsept tasarımını paylaştı. iOS Widget’larını dilediğiniz benzeri özelleştirebildiğiniz bu konsept tasarım Bir hayli iPhone kullanıcısının da alakasını çekti.

Ekran üzerindeki uygulama simgelerini detaylandırabileceğiniz, anne sayfada bütün uygulama widget’larını kullanabileceğiniz tek tasarım düşünün. İşte iOS Widget konsept tasarımı da bu hayali bütün detaylarıyla gerçekliğe döktü. elbette Apple‘ın bunun benzeri tek şey yapıp yapmayacağı ile alakalı resmi tek İzah bulunmasa da, konsept tasarımların çoklukla gerçekleştiğini de belirtmekte yarar var.

Daha evvel sızdırılmış Bir takım raporlar ise iOS 14 ile bu widget özelliklerinin kullanıcılarla buluşacağını argüman ediyor. Önümüzdeki günlerde bu iddiaların da dahada net raporlarla karşımıza çıkacağı düşünülüyor.

iOS 14 ile gelebilecek çok faydalı AR desteği

iOS 14 ile gelebilecek çok faydalı AR desteği

iOS 14 artırılmış gerçeklik sayesinde kare kod(QR) okuma özelliği çok dahada işlevsel vaziyete gelebilir benzeri görünüyor. İşte detaylar:

ios 14iOS WidgetiOS widget konseptiOS Widget konsept tasarımı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir