iPhone 12 modelleri için ilginç satış tahmini!

  • Ekim 12, 2020
  • 0

iPhone 12 lansmanı için günler kala, modeller hakkında hala berler ve analizler gelmeye devam ediyor. Dört modelden oluşması beklenen iPhone 12 serisi salı günü tanıtılacak. Ancak analistlerin  şimdiden hangi modelin en çok satış göreceğine kafa yordukları ortaya çıktı. Peki ama iPhone 12 modelleri arasında hangisi en çok satış görecek?

Hangi iPhone 12 modeli en çok satış yüzdesine ulaşacak?

Bu paylaşılan analizler tahmini olsa da, tahmini yapan kişinin en güvenilir Apple analistlerinden biri olan Ming-Chi Kuo olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Kuo yaptığı analizde, dört iPhone modelinin iPhone 12 satışı üzerinden ne kadar pay alacaklarını hesapladı.

Buna göre Kuo, çoğu kişinin düşündüğünün aksine iPhone 12 Mini serisinin en çok satan model olacağına ihtimal vermiyor. Analist düşük fiyatına karşın ekran boyutunun küçük olmasından bu modelin çok rağbet görmeyeceğini düşünüyor.

iphone 12 satış, iphone 12 modelleri, iphone 12 satışları

Analiste göre iPhone 12 modelleri arasında satış rakamı en yüksek olacak olan ise iPhone 12 olacak. iPhone 12 Pro ve Pro Max fiyatlarına göre çok daha uygun olacak olan model, aynı zamanda 6,1 inç gibi iyi bir ekran boyutuna sahip olacak. Yine iPhone 12 Pro‘nun da aynı ekran boyutuyla karşımıza çıkması bekleniyor.

iPhone 12 Mini hakkında bilinen 5 özellik

iPhone 12 Mini hakkında bilinen 5 özellik

İşte sızıntılarda çoğu kez ismi ve özellikleri geçen en küçük iPhone olan iPhone 12 mini modeli hakkında bildiğimiz 5 özellik.

Satış payları açısından ise Ming-Chi Kuo, diğer iPhone 12 modelleri için yüzde 20, İphone 12 için ise yüzde 40 gibi yüksek bir sevkiyat payı tahmininde bulundu. Bildiğiniz gibi akıllı telefon şirketleri en çok talep gören modelleri daha çok piyasaya sevk ediyorlar. Analist aynı zamanda 5G teknolojisinin iPhone 12 satışları için bir etkisi olmayacağı görüşünde.

Daha önce ortaya çıkan iPhone 12 modellerinin satışları için ortaya çıkan 80 milyon sevk tahmini ise Kuo’ya göre gerçekçi değil. Analist Koronavirüs salgını nedeniyle iPhone 12 modelleri için satışların geçen senenin gerisinde kalacağını düşünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz, hangi İphone 12 modeli daha çok satacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

iPhone 12 Pro özellikleri nasıl olacak! İşte bilinenler

iPhone 12 Pro özellikleri nasıl olacak! İşte bilinenler

Apple etkinliğine kısa bir süre kalmışken, bilinen dört yeni modelden iPhone 12 Pro özellikleri nasıl olacak? Ne bekleniyor? Yakından bakalım.

iPhone 12 Pro Max özellikleri nasıl olacak?

iPhone 12 Pro Max özellikleri nasıl olacak?

13 Ekim tarihinde yeni iPhone modelleri için Apple lansman düzenleyecek. Peki tanıtılması beklenen iPhone Pro Max özellikleri nasıl olacak?

Appleihone 12 ailesiiOSiPhone 12iphone 12 modelleriiphone 12 satışiphone 12 satış analiziiphone 12 satış tahminleriiphone 12 satışlarıiphone 12 serisi

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir