iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?

  • Kasım 29, 2020
  • 0

Sihirli Elma YouTube kanalında değişik video klipler ile karşınıza çıkmaya ayni ritimde devam ediyoruz. Bu sene dört değişik iPhone 12 modeli ile karşımıza çıkan Apple geçtiğimiz günlerde cihazların ülkemiz fiyatlarını açıkladı. Bu kapsamda kutu açılış videosunu sizlerle paylaştığımız iPhone 12 Pro’yu almak isteyenlerin 14.999 TL ödemesi gerekiyor. Peki, iPhone 12 Pro sahibi olmak amaciyla Türkiye’de kaç vakit çalışmak gerekiyor?

iPhone 12 Pro almak amaciyla kaç vakit çalışmak gerekiyor? (Video)

Sihirli Elma YouTube kanalında Apple’a hususi içerikler üretmeye ayni ritimde devam ediyoruz. Picodi tarafından ülkelerdeki vasati maaşlar baz alınarak yapılan iPhone 12 Pro kaç gün içinde alınabiliyor? adlı çalışma Türkiye’deki vaziyeti gözler önüne seriyor. Dilerseniz sözü dahada çok uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Türkiye birinci sırada

Numbeo bilgilerine göre, Türkiye’de vasati aylık miktarı net 3.035 TL olarak göze çarpıyor. Bu da tek vatandaşın, iPhone 12 Pro 128 GB alabilmek amaciyla 103,8 gün yemeden içmeden çalışması gerektiğini gösteriyor.

iPhone 12 Pro almak amaciyla kaç vakit çalışmak gerekiyor

iPhone 12 almak amaciyla kaç vakit çalıştığımızı buradan ve buradan takip edebilirsiniz.

Durum minimum ücret alan tek kişi açısından düşünüldüğünde ise, 2.324 TL maaş alan tek vatandaşın, 14.999 TL’lik iPhone 12 Pro‘yu almak amaciyla yaklaşık olarak 196 gün yemeden içmeden çalışması gerekiyor.

iPhoneiPhone 12iPhone 12 Proiphone 12 pro almak amaciyla çalışma süresiiphone 12 pro minimum ücret

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir