iPhone SE vs iPhone 8 Plus – Bu hatayı yapmayın

  • admin
  • Haziran 29, 2020
  • 0

iPhone SE vs iPhone 8 Plus videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda hemide iPhone SE özellikleri neler hemide de iPhone 8 Plus nitelikleri neler yakından bakıyoruz. genel tek bakışın derhal peşinden ise hangi telefon kime göre size açıklıyoruz. uzunca vakittir heyecan edilen video yayında!

iPhone SE vs iPhone 8 Plus: Hangi telefonu almamız gerek?

iPhone SE, Apple’ın ahenk gösteren fiyatlı telefonu olarak karşımıza çıktı. iPhone 8 Plus ise bu telefondan dahada çok tek ücrete sahip ve çoğu kullanıcı telefon satın alırken Bir takım yanlislar düşebiliyor. Bu videoda sizlere hangi telefonu satın almanız gerekmektedir sorusunu cevapladık

iPhone SE’yi nereden satın alabilirim?

Kutu açılışını gerçekleştirdiğimiz iPhone SE modelini Hepsiburada güvencesi ile almak amaciyla buraya tıklayabilirsiniz.

iPhone SE nitelikleri bizlere neler sunuyor?

iPhone SE tasarımı, iPhone 8 ile Tamamiyle aynı. Arkası ve önü cam, yanları ise alüminyum var olan telefonun kalınlığı 7.3 mm, ağırlığı ise 148 gram. Apple’ın uygunfiyatlı telefonunun ekranı 4.7 ‘ büyüklüğünde. Bu ekran 750×1334çözünürlüğe sahip. Telefonda kullanılan Touch ID teknolojisi ile birlikte ekran kasa oranı çentik olmamasından dolayı yüzde 65.4 oranında karşımıza çıkıyor. Ayrı olarak bu ekran, bahsettiğimiz değerler ile birlikte 326 ppi değerine ulaşıyor. Telefonun ekranı 625 nitparlaklık verebiliyor.

Telefon işlemci tarafında Apple’ın en kuvvetli işlemcisi Apple A13 Bionic’i kullanıyor. Bu işlemciye, 64, 128 ve 256 GB depolama alanı boyutlarında 3 GB RAM eşlik diyor. iOS işletim sistemi, bu RAM seviyesini başarılı tek şekilde kullanabiliyor. Telefonun 2 değişik kamerası var. Arkadaki kamera 12 piksel çözünürlüğünde ve f.1/8 diyaframa sahip. Bu kamera 4K 60 FPS video çekebilmenin yanı sıra yazılımsal olarak Bir hayli kalite ile destekleniyor. tertemiz kuşak akıllı HDR benzeri teknolojiler bu telefonda oldukça başarılı çalışıyor. Telefon tek kamera ile 6 değişik portre modunu çalıştırabiliyor. Telefonun önündeki kamera ise7 piksel çözünürlüğünde ve f.2/2 diyaframa sahip. Bu ön kamera ile de portre resimleri çekebilmek mümkün.

Telefonun 1821 mAh büyüklüğünde tek bataryası bulunuyor. Bu batarya kutudan çıkan şarj aleti ile 2 saat civarında dolarken, ayrı tek hızlı şarj aleti almanız vaziyetinde telefonu dahada hızlı şarj etmek mümkün. Telefonun nihayet olarak bağlantı tarafına bakacak olursak, 5G desteği olmadığını ama tertemiz tek teknoloji diyebileceğimiz Wi-Fi 6teknolojisini bu telefonda görebiliyoruz.

iPhone 8 Plus nitelikleri neler?

Arkası ve önü cam olarak tasarlanan telefonun yanları alüminyum olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun ön tarafında ise 1080×1920 çözünürlüğe sahip tek Retina IPS LCD ekran bulunuyor. Bu ekran rastgele tek çentiğe sahip değilken 401 ppi değerine ulaşabiliyor. Telefonun işlemcisi Apple’ın bir zamanlar en kuvvetli işlemcisi olarak karşımıza çıkan Apple A11 Bionic. Bu işlemci suanki amaciyla hali hazırda hızlı tek işlemci olarak karşımıza çıkıyor ve bu işlemciye bütün depolama alanlarında 3 GB RAM eşlik ediyor.

Telefonun arkasında 2 farklı, ön tarafında ise tek kamera bulunuyor. art taraftaki anne kamera 12 piksel çözünürlüğünde ve f/1.8 diyaframa sahip. tek başka kamera ise telefoto kamera. Bu kamera iPhone 8 Plus’a 2x zoom yapabilme yeteneği kazandırırken, portre fotoğraflar çekilmesine de muavin olabiliyor. iPhone 8 Plus’ın art kamerası 4K 60 FPS video klipler çekebiliyor.Ön tarafta ise tek bir kameramız var. Bu kamera 7 piksel çözünürlüğünde ve f/2.2 diyaframa sahip. Telefon 2691 mAh büyüklüğünde tek bataryaya sahip. Bu batarya telefon amaciyla şu anda tek bugünü ucu ucuna yetebiliyor. Kutudan çıkan 5 Watt gücündeki adaptörle bu telefon üç saate yakın müddette şarj oluyor.

Telefonlar ile alakalı fikirlerimizi söylediğimiz videoları izledikten ardindan sizler de bizlerle fikirlerinizi açıklar bölümünde paylaşmayı unutmayın. İyi seyirler!

iPhone 8 Plus özellikleriiphone 8 plus incelemeiphone 8 plus kameraiPhone 8 Plus karşılaştırmaiPhone SE ÖzellikleriiPhone SE kamerasıiPhone se karşılaştırmaiPhone SE shiftdeletenetiPhone SE vs iPhone 8 PlusiPhone SE İnceleme

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir