İstanbul’a yeni taksi sistemi geliyor! İşte detaylar

  • admin
  • Haziran 12, 2020
  • 0

İstanbul Türkiye’nin en kalabalık şehri olarak ulaşım ile alakalı reformlara gereksinim duyuyor. Bildiğiniz benzeri trafik ile alakalı da oldukça meseleler yaşanan İstanbul amaciyla değişik çözüm yolları da üretiliyor. Bunlardan birisi var olan İstanbul’un tertemiz ticari taksi sistemi, mevzubahis sorunlara çözüm olmak amaciyla geliyor.

İstanbul’un tertemiz ticari taksi sistemi dijitale göz kırpıyor

Herkesin dilinde var olan İstanbul’daki ulaşım meselesi amaciyla tek sürü çözüm alana atılıyor. Bu çözümler arasında İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bu erken Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programında tertemiz açıklama ettiği İstanbul’un tertemiz ticari taksi sistemi de yer alıyor.

Taksilerle alakalı kiralama modeli üzerinde çalıştıklarını aktaran İmamoğlu, 5 bin civarındaki taksinin elektronik sistem ile donatılacağının altını çizdi.

Bu elektronik sistem ile birlikte QR kod ve İstanbulkart benzeri yollarla taksilerde tediye yapılabilecek. Bu sayede Corona virüsü benzeri salgın meselesi yaşanan şu günlerde kazanç sirkülasyonun da önüne geçilecek. İstanbul’un dijitalleşme karnesinin tek göstergesi olacak bu metot ile İstanbul’a has ticari taksi üretiminin önü açılmış olacak.

İstanbul’da 30 senedir tertemiz plaka verilmiyor bu yüzden reform gerektiğini aktaran İmamoğlu, İstanbul amaciyla ticari taksi sayısının yoksun olmasından kaynaklı olarak bunun benzeri tek dönüşüm kararı aldıklarını söylüyor.

Kiralama modeli olarak kayıtlara geçecek bu tertemiz sistemde taksinin sahibi İBB olacak. Mecliste gündeme getirilmesi tasarilanan sistemde, ticari taksi sayısının artırılması ve ihtiyacın karşılanması bekleniyor.

istanbul taksiistanbul tertemiz ticari taksi sistemiİstanbul’un tertemiz ticari taksi sistemiİstanbul’un tertemiz ticari taksi sistemi nedir

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir