• Anasayfa
  • >
  • Uzay
  • >
  • NASA burç değişimi iddiaları hakkında açıklama yaptı

NASA burç değişimi iddiaları hakkında açıklama yaptı

  • admin
  • Temmuz 18, 2020
  • 0

Dünden beri yasamsal medyada en çok konuşulan konulardan var olan burç değişimi hakkında, NASA yaptığı izahla 13. burç konusuna nihayet noktayı koydu. En çok tartışılan konulardan biri olan tertemiz tek takımyıldızı keşfedildiği ve burçların değiştiği iddialarını yalanlandı.

NASA burç değişimi iddiaları ile alakalı İzah yaptı

Son haftalarda astroloji dünyasında tartışılan “Burçlar değişti. 13. burç yılan burcu” iddialarının derhal peşinden mevzu ile alakalı NASA’nın bu bilgiyi onayladığına değin sahte haberlerin dağılmasına NASA artık kayıtsız kalamadı. NASA’nın 2016 tarihindeki blog yazısından beri bu tip haberler yaklasik olarak her sene çıkıyor. Blog yazısında, bu konunun bilimi kapsamamasına karşın “Eğer kapsasaydı dahi Dünya’nın ekseni değiştiği amaciyla burçlar değişirdi” ifadesine verilmişti. 16 Temmuz’un Dünya Yılan Günü olmasından dolayı da belli tek spekülasyonun çıkarıldığı düşünülüyor.

nasa burç değişimi 13. burç yılan burcu

Twitter hesabı üzerinden izahta bulunan Ulusal Havacılık ve feza Dairesi, dünden bu yana Zodyak’lar ile alakalı yapılan yorumları gördüklerini belirtti. Konunun ani çok senedir gündemde olduğunu ama kendisinin inisiyatiflerini kullanarak yorumda bulunmadıklarını açıkladı.

Babillerin üç bin sene evvel takımyıldızlarını keşfettiklerinde 13. işareti görmezden geldiklerini söyleyen NASA, kendisinin yaptıkları araştırmanın Yalnızca bu olayın matematiğini hesaplamak olduğunu açıkladı.

NASA’nın Tumblr hesabından ayrıntılı tek şekilde takımyıldızlarıyla alakalı bilgi metni yayınlarken, 13. burç hakkındaki yanıtının da nedenlerini anlatıyor. Önümüzdeki sene da aynı spekülasyonun çıkıp çıkmayacağı bilinmez ancak, NASA’nın kayıtsız kalamayıp İzah yapması Bir hayli kesimi tatmin edecektir.

13. burçnasanasa burç değişimiUlusal Havacılık ve feza Dairesiyılan burcu

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir