Neden yapılmış dedirten en ilginç teknolojik ürünler

  • admin
  • Mayıs 24, 2020
  • 0

Teknoloji, hayatımızda bir şekilde hep gelişmeye ve var olmaya devam ediyor. Bakıldığında hep yararlı ve insanlar için gerçekten de iyi olan teknolojik ürünler hakkında konuşuyoruz. Peki ya bir faydası olmayan ya da gerçekten gereksiz olan teknolojiler neler? İlginç ve kullanıldığı yıllarda kabul gören veyahut kabul görmeyen farklı teknolojileri sizler için derledik. İşte karşınızda “Bu neden yapılmış!” dedirten en ilginç teknolojik ürünler listesi…

En ilginç teknolojik ürünler listesi!

Hazırladığımız bu listede gerçek anlamda şaşkınlık yaratan teknolojiler, yararı olmayan teknolojiler ve yararlı ama yine de gerçekten ilginç olan teknolojiler yer alıyor. Bu sebeple hem eski olan teknolojileri hem de günümüze yakın olan teknolojileri bir araya getirdik ve bu yazıya ekledik.

En ilginç teknolojik ürünler arasında bazı dönemler popüler olan ürünler de yer alıyor. Bu tarz ürünleri bu listeye almadık ancak kadınlar ve erkekler için özel olarak üretilen ama işlevsiz olduğu için yaygınlaşamadan piyasadan silinen birçok ilginç ürün de bulunuyor.

Bakıldığında Xiaomi en ilginç teknolojik ürünler tarafında daha çok faydalı içerikler ile karşımıza çıkıyor. Saç uzatma tarağı, akıllı cetvel, minik masa temizleme robotu ve akıllandırılabilen diğer ürünler ile karşımıza çıkan bu Çinli şirketin bazı ürünleri için zaten birçok içerik hazırladık. Söz konusu listeye buradan ulaşabilirsiniz. Bundan dolayı bu listede Xiaomi ürünleri yer almıyor.

Philips SmartSleep

en ilginc teknolojik urunler-yararsiz-teknolojik-urunler-00

Philips daha çok akıllı aydınlatma çözümleri, kulaklıkları ve kişisel bakım ürünleriyle adından söz ettiriyor. Philips’in elbette başka birçok ürünü mevcut fakat Philips SmartSleep gerçekten ilginç görünüyor. Kendisinin bir akıllı uyku bandı olduğunu söyleyelim.

Uykuya dalmakta zorluk çekenler için geliştirilen ve gerçek zamanlı uyku takibi de yapabilen bu akıllı ürün, dışarıdan bakıldığında sıradan bir uyku bandı gibi görünüyor.

“İyi uyku bağışıklığı güçlendirir!” mottosuyla yola çıkan Philips, SmartSleep adlı ürününü bu amaç doğrultusunda piyasaya sürdü. Wi-Fi ve Bluetooth üzerinden SleepMapper adlı uygulamasına bağlanan ve USB üzerinden şarj edilebilen bu akıllı göz bandı, düzenli kullanımda uyku kalitesini artırdığını ve kendisini kullanacak olan kişiyi gün içinde daha dinlenmiş hissettireceğini iddia ediyor. En azından şirketin söyledikleri bu şekilde.

İlgili makaleyi şuraya bırakıyoruz.

Xiaomi saç uzatma tarağı üretti! Oldukça ilginç görünüyor

Xiaomi saç uzatma tarağı üretti! Oldukça ilginç görünüyor

Xiaomi ilginç ürünleri ile gündemimize girmeye hak kazanıyor. Şirket şimdi de karşımıza Xiaomi saç uzatma tarağı ile çıkıyor.

en ilginç teknolojik ürünlerfarklı teknolojik ürünlerPhilipsteknolojiteknolojik ürünleryararlı teknolojik ürünleryararsız teknolojik ürünler

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir