Netflix Türkiye’de yasaklandı mı? Kritik iddia!

  • admin
  • Temmuz 19, 2020
  • 0

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte, ücretli dijital platformlar da yaygınlaşmaya başladı. Özellikle dizi ve müzik yayın platformları, Dünya üzerinde oldukça popüler ve fazla aboneye sahip. Netflix’de bunlardan bir tanesi ve ülkemizde hizmetlerini sürdürüyor. Ancak bir Twitter gönderisi ile birlikte, Netflix Türkiye yasağı gündeme geldi.

Daha önce eşcinselliğe özendirmesi sebebiyle birçok eleştiri alan Netflix, hükümet ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Netflix Türkiye yasağı ile gündeme geldi

Ülkemizde de hizmetlerini sürdüren Netflix, ücretli bir dizi yayın platformu. Hakan Muhafız, Atiye, Rise of Empires: Ottoman gibi dizileri ile Türkiye’de de çalışmalarını sürdüren şirket, son olarak Aşk 101 dizisi ile gündeme gelmişti. Eşcinsellik konusunda belli bir kesimden oldukça eleştiri alan Netflix, halkı eşcinselliğe özendirmek ile suçlanıyor.

Cüneyt Özdemir’in Twitter‘dan attığı bir gönderi sonrasında, Netflix Türkiye yasağı gündeme geldi. Netflix ve AK Parti arasında bir görüşme gerçekleştirilirken, taraflar uzlaşamamış durumda. Görüşme eşcinsellik konusu üzerinde durmakla birlikte, Netflix’in restleşmesi ile son bulmuşa benziyor.

Türkiye’de dizi çekimlerini şimdilik durduran Netflix, sansür iddialarını da kabul etmemiş durumda. Şimdilik görüşmenin geleceğinde ne olacağı bilinmiyor. Ancak Netflix Türkiye’deki operasyonlarını durdurma kararı alır ve çekilirse, Dünya üzerinde Netflix’i yasaklayan ilk ülke Türkiye olmuş olacak.

Olası bir yasak durumunda, mevcut abonelere ne olacağı ise merak konusu.

Netflix yasağı konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

netflixnetflix türkiyeNetflix Türkiye yasağıNetflix yasak

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir