Netflix, Türkiye’den çıkıyor mu? Çare ne?

  • admin
  • Temmuz 20, 2020
  • 0

Netflix Türkiye projesi için çekilen bazı dizilerin ve filmlerin yayımladığı görüntüler gündeme damgasını vurdu. Netflix’de yer alan ve eş cinsellik içeren görüntüleri eleştiren bazı kesimler, sansür uygulamasının gelmesini istiyor.

Son birkaç gündür “Netflix Türkiye’den çıkıyor mu?” sorusu birçok kişinin kafasını kurcalıyor. Söylenenlere göre Netflix ve AK Parti arasında yapılan görüşmede istenen sonuca ulaşılamadı. Peki bundan sonra ne olacak?

Netflix Türkiye projesi kapanacak mı? Bu durumun çaresi ne?

Cüneyt Özdemir, Netflix ile RTÜK arasında geçen görüşmenin de olumsuz bir şekilde sonuçlandığını iddia etmişti. Eş cinselliği özendirdiği iddiası ile inceleme altına alınan popüler görüntülü içerik servisi, Türkiye’den satın alınan diziler ile ilgili kararını verdi.

Netflix kullanıcıları bu karara oldukça sert tepki gösterdi. 23 yıllık markanın Türkiye’deki faaliyetlerine son verilip verilmeyeceği henüz belli değil. Kalıcı sansür uygulamasının kapatılma ihtimaline karşı bir alternatif yol olarak düşünüldüğü öne sürülen iddialar arasında yer alıyor.

Hakkı Alkan tarafından yayımlanan bu videoda, gündemdeki yerini koruyan Netflix meselesi enine boyuna ele alındı. İlgili videoda Netflix’in Türkiye’den tamamen çekilip çekilmeyeceği hakkında çeşitli bilgiler yer alıyor. Cüneyt Özdemir’in ortaya attığı Netflix Türkiye kararı neydi?

Şimdiye kadar her seferinde uzlaşma taleplerini reddeden taraf olan Netflix, Türkiye’den çıkıyor mu? Bu konu nasıl çözülebilir? Dilerseniz sizi bu video ile baş başa bırakalım. Yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler.

Netflix Türkiye gündemine yerleşti! İşte tepkiler

Netflix Türkiye gündemine yerleşti! İşte tepkiler

Netflix Türkiye yasaklandı iddiaları sosyal medyada büyük yankı buldu. Platform ülke gündemine yerleşti. İşte sosyal medyadan tepkiler…

Netflix kapanacak mınetflix türkiyeNetflix Türkiye çekildi miNetflix Türkiye çekiliyor muNetflix Türkiye kapanacak mıNetflix Türkiye kapanıyor muNetflix Türkiye kararıNetflix Türkiye’den çekildi minetflix türkiye’den çekiliyor muNetflix yasaklanacak mı

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir