Nokia 6.4 basın görselleri sızdırıldı

  • Ocak 9, 2021
  • 0

Nokia akıllı telefon pazarına hızlı tek giriş yaptı. Sektörde çok fazla kuvvetli rakip olmasına karşın giriş ve ortada segmente seslenen modelleriyle kendini gösteren Nokia’nın tertemiz akıllı telefonu amaciyla medya görüntüleri alana çıktı. Voice tarafından yayımlanan görsellerde telefonun Nokia 6.2’nin halefi olduğu anlaşılıyor. Nokia 6.4 amaciyla neler biliyoruz?

Nokia 6.4 Bilinen özellikleri

Geçen sene mayıs ayında evvel kez duyduğumuz Nokia 6.3 modelinin 2020 senesi bitmeden tanıtılması bekleniyordu ama öyle olmadı. Şimdi ise 6.3 olarak adlandırılan telefonun aslında 6.4 olarak adlandırılacağı ve bu sene nisan ayında karşımıza çıkacağı aktarılıyor.

Nokia 6.4-00

Telefon ön tarafta damla çentikli tek tasarıma yer veriyor. Telefon 6.45 ‘ düz tek ekranın yanında 164.9 milimetre yüksekliğe 76.8 milimetre genişliğine ve 9.2 milimetre kalındığında olacağı söyleniyor. art tarafta ise evvelki serideki model benzeri yuvarlak ve 4’lü tek kamera tasarımı görülüyor.

Nokia 6.2’den değişik olarak bu modelde kameranın derhal altında konumlandırılan fiziki tek parmak izi okuyucusu bulunmuyor. Telefon ile alakalı çok tek ayrinti bilmiyor olsak da 6.3 modelinde alana çıkan veriler bu telefonda yer alması bekleniyor.

Nokia 6.4-01

Google Asistan telefonun sol tarafında tek düğme şeklinde eklendiği aktarılıyorken telefonda 3.5 milimetre kulaklık girişi de bulunacak.

Ön kameranın 16 piksel olacağı söyleniyor. Arkada bulunan yuvarlak kamera kurulumunda anne kameranın 24 piksel olacağı ve ona 12 piksel ultra geniş, iki piksel makro ve iki piksel derinlik sensörünün eşlik etmesi bekleniyor. Telefonda bu beklentilerin yanı sıra üç GB RAM 64 GB depolama alanı sunulması ve 249 euroluk tek fiyatlandırmaya sahip olması bekleniyor.

Nokia 6.4Nokia 6.4 özellikler

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir