OnePlus Nord 2 mi geliyor? Kod adı: Denniz

  • Kasım 14, 2020
  • 0

OnePlus Nord ile ahenk gösteren fiyatlı akıllı telefon pazarına yıllar ardindan tekrar göz kırptı. Snapdragon 765G ile gelen model, ortada üst düzey akıllı telefon pazarında kısa müddette mühim tek muvaffakiyet sağladı. Kısa süre önce Nord SE ile ortada düzey akıllı telefon pazarına da yönelecek var olan marka, Nord 2 amaciyla de hazırlıklara başlamış görünüyor. İşte Denniz kod isimiyle karşımıza çıkan telefon ile alakalı beklentiler:

Kod isimi Denniz, OnePlus Nord iki hazırlıkları başlıyor

OnePlus’tan sızdırılan bilgilere göre kod isimi Denniz olan tertemiz tek ortada düzey OnePlus akıllı telefon hazırlığı yapılıyor. Bu modelin ortada seviyede kısa müddette muvaffakiyet yakalayan Nord’un tertemiz çesidi olması bekleniyor. Twitter’da Mark Jambor tarafından yapılan paylaşımla alana çıkan tertemiz telefonla alakalı bildiklerimiz ise sınırlı.

Pazara uzunca süre amiral gemisi telefon modelleriyle çıkan Çinli marka, Nord ile birlikte ortada düzey akıllı telefon pazarına selam demişti. tekrar kısa süre ardindan tanıtılan iki giriş seviyesi telefonla yelpazesini genişleten firma, başarılı Nord serisini ayni ritimde devam ettirme niyetinde.

Telefonun 2021 seneninde karşımıza çıkması bekleniyor. Şu vakit amaciyla OnePlus Nord 2 ile alakalı teknik detaylar alana çıkmış olmasa da, Qualcomm’un Aralık ayında tanıtması beklenen 775G işlemcisiyle karşımıza çıkması olası.

oneplus nord 2, oneplus nord, denniz

Nord modelinde de kullanılan 8 nm fabrikasyon zamani ile üretilen Snapdragon 765G’in karşısında 775G yüzde 40 benzeri tek performans artışı vaad ediyor. Bu performans artışının temelinde ise işlemcinin 6 nm fabrikasyon sürecinde üretilmesi yatıyor.

Bu işlemcinin 120 Hz ekran yenileme desteği olması ise Nord 2 modelinde ekran yenilemenin 120 Hz olarak karşımıza çıkmasını sağlayabilir. Bildiğiniz gib OnePlus Nord modelinde 90 Hz ekran yenileme  özelliği bulunuyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, OnePlus Nord SE sonrası ve OnePlus 9 öncesi tanıtılması beklenen tertemiz ortada üst düzey akıllı telefon sizce nasıl özelliklerle karşımıza çıkacak?

oneplusoneplus 8oneplus 8 proOnePlus 8TOnePlus Nordoneplus nord 2OnePlus Nord SE

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir