OxygenOS 11 Beta 4 güncellemesi çıktı: OnePlus 8

  • Eylül 1, 2020
  • 0

OxygenOS 11 Beta 4 güncellemesi için bekleyen OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro kullanıcıları istediğine kavuştu. 16 Aralık 2013 tarihinden beri faaliyet gösteren Çinli firma, önceliği tasarım odaklı değişikliklere verdi.

Bu güncelleme ile beraber Android‘in klasik tasarımını kullanmayı bıraktığını söyleyen OnePlus, birkaç hafta önce OxygenOS 11 Beta 3 isimli güncellemesini yayımlamıştı. Beta etiketi altında olan yazılımlar henüz herkes tarafından kullanılamıyor.

OxygenOS 11 Beta 4 güncellemesi hangi özelliklere sahip?

Yazılım açısından Android 11 Beta sürümünün altyapısını tercih eden 7 yaşındaki teknoloji firması, aslında Beta 3 ile beraber yapım aşamasında olan OxygenOS 11 sürümünü tüm dünyaya yaymaya hazırlanıyordu. Bu planın neden iptal edildiği bilinmiyor.

Bazı kullanıcılar OxygenOS 11 sürümlerinin Samsung tarafından tasarlanan One UI yazılımına benzediğini söylüyor. Bu sürümde bu ay için hazırlanan güvenlik yaması da mevcut.

OxygenOS 11 Beta 4 güncellemesi

OxygenOS 11 için hazırlanan özellikler arasında Gaming Mode, Floating Windows ve Accidental Touch Prevention isimli özellikler yer alıyor. Dilimize Oyun Modu olarak çevrilen Gaming Mode, kullanıcıları gelen aramalardan ve bildirimlerden uzak tutuyor.

Böylece kullanıcıların oyun deneyimi yarıda kalmıyor. Ayrıca ekran parlaklığını sizin ayarlamanızı sağlayan ve arka planda çalışan uygulamaları kapatan bu özellik, oyunların daha yüksek performans eşliğinde oynanmasına olanak tanıyor.

OxygenOS 11 Beta 4

Kayan Pencereler olarak adlandırabileceğimiz Floating Windows ise hâlihazırda açık olan uygulamaların ana ekranın herhangi bir yerinde konumlandırılmasını sağlıyor. Kullanıcılar bu sayede kendisine gelen mesajları cevaplayabiliyor ve yaptığı güncellemeleri kontrol edebiliyor.

Türkçeye Yanlışlıkla Dokunmayı Engelleme şeklinde çevrilen Accidental Touch Prevention, OnePlus modellerine ışığın olmadığı bir yerde gelen aramaların veya ulaşan mesajların yanlışlıkla cevaplanmasını engelliyor. Bu arayüz birçok kullanıcıyı memnun etmeyi başardı. Bunun dışında oyunlar için hazırlanan Gaming Mode, daha önceki OxygenOS 11 güncellemelerinde kullanıldı.

OxygenOS 11

Floating Windows ve Accidental Touch Prevention ikilisi geçmişte yayımlanan OxygenOS 11 güncellemelerinde yoktu. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro modelleri için getirilen yenilikleri sizlerle paylaşalım.

Yenilikler


Sistem:

— Ekran efektleri yenilendi.
— Bazı ayarların neden olduğu gecikme sorunları ortadan kaldırıldı.
— Veri yükleme işlemlerinde ve bildirim çubuğunda yaşanan kasma sorunları ortadan kaldırıldı.
— Bazı ayarların neden olduğu çökme veya yeniden başlatma sorunları ortadan kaldırıldı.
— Karanlık mod yüzünden tamamen siyah renge bürünen bildirim çubuğu bu sorundan arındırıldı.
— Güncelleme yapıldıktan sonra meydana gelen telefonu yeniden başlatamama sorunu ortadan kaldırıldı.
— Ekran görüntüsünün alınmasını sağlayan ilgili sistem tarafından çekilen fotoğrafların kaydedilmemesine neden olan bir sorun giderildi.

Oyun:

— Oyun Araçları Kutusu isimli bir yazılım eklendi. Bu yazılım aracılığı ile Fnatic Modu, WeChat, QQ ve Ekran Kaydedici gibi işlevsel programlar aynı anda kullanılabiliyor.
— Yanlışlıkla Dokunmayı Engelleme sistemi eklendi.

Galeri: 

— Galeri uygulamasının açıldığı sırada parlaklığın birden artmasına neden olan ilgili sorun giderildi.
— Çekilen ekran görüntülerinin bazen tam olarak görüntülenememesine sebep olan ilgili sorun giderildi.

Arka plan:

— Hava durumunu gösteren ilgili uygulamanın arka planı artık gözüküyor.

Ağ:

— İnternet eşliğinde kullanılan transfer sisteminin altyapısı güçlendirildi.

OxygenOS 11 Beta 4 güncellemesi her OnePlus 8 ve OnePlus 8 modeline gelmemesine rağmen geliştiricileri ve bu sürümü denemek için önceden gönüllü olan kullanıcıları birkaç hafta boyunca bekletebilir. Yenilikler hakkında neler düşünüyorsunuz?

oneplus 8oneplus 8 prooxygenos 11OxygenOS 11 BetaOxygenOS 11 Beta 4OxygenOS 11 Beta 4 güncellemesiOxygenOS 11 Beta 4 güncellemesi OnePlus 8OxygenOS 11 Beta 4 güncellemesi OnePlus 8 ProOxygenOS 11 Beta 4 OnePlus 8OxygenOS 11 Beta 4 OnePlus 8 ProOxygenOS 11 güncellemeOxygenOS 11 güncellemesi

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir